Zaproś nas do siebie

Wrocławski Teatr Pantomimy zaprasza domy i ośrodki kultury z całego Dolnego Śląska do zgłaszania swojej gotowości do wzięcia udziału w programie Przestrzenie Sztuki Taniec.

„Zaproś nas do siebie” to projekt adresowany do domów i ośrodków kultury na Dolnym Śląsku dysponujących przestrzeniami z odpowiednią infrastrukturą przeznaczoną do prezentacji przedstawień.

„Zaproś nas do siebie” jest częścią realizowanego przez wrocławską pantomimę Programu Przestrzenie Sztuki Taniec – unikatowego systemu współpracy kulturalnej, który charakteryzuje się nowoczesnością i pionierstwem wypracowanych rozwiązań formalnych i organizacyjnych, jak i oczywiście samej idei. Głównym celem Programu jest zapewnienie niezależnym artystom tańca realnej przestrzeni do działań twórczych. W ramach „Zaproś nad do siebie” w każdym z ośrodków kultury zaprezentujemy wybrane przedstawienie (możliwość jedno- lub dwukrotnej prezentacji) oraz przeprowadzimy warsztaty towarzyszące przedstawieniu.

Prezentacje przedstawień są opłacane ze środków Programu. Wrocławska pantomima pokrywa koszty honorariów, transportu, noclegów.

Przedstawienia, które biorą w udział w Programie również zostaną wyłonione w otwartym naborze zgłoszeń w ramach Premier Kameralnych.

Domy i ośrodki kultury, które chciałaby zaprosić na swoją scenę powstające w WTP premiery kameralne – mogą wysyłać rider techniczny swojej sceny (wraz ze spisem sprzętu technicznego oraz kontaktem do kierownika technicznego i koordynatora po stronie ośrodka kultury) na adres katarzyna.klimek@pantomima.wroc.pl.

Zaproś nas do siebie

Zadanie finansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Przestrzenie Sztuki, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, a także z budżetu Województwa Dolnośląskiego.

Zobacz więcej o: