Forward unto Dawn

koprodukcja

TWÓRCY:

choreografia: PAWEŁ URBANOWICZ Z TANCERZAMI

asystentka choreografa, kostiumy: ZUZANNA JEGLORZ

dźwięk, reżyseria świateł: PAWEŁ URBANOWICZ

 

WYKONANIE:

KAROLINA PACZKOWSKA

JAKUB PEWIŃSKI

 

KOPRODUKCJA OPERATORÓW PRZESTRZENIE SZTUKI TANIEC 2023: BIAŁYSTOK I WROCŁAW

WSPARCIE PRODUKCYJNE: STOWARZYSZENIE AKTYWNOŚCI SPOŁECZNO-ARTYSTYCZNEJ „NIE PO DRODZE”, BYTOMSKI TEATR TAŃCA I RUCHU ROZBARK

Wieczorem usiądźmy i otwórzmy nasz album. Wspomnijmy drogę, jaką razem przeszliśmy – wszystkie te momenty bogate w uczucia, przeżycia, doznania. Wspomnienia żywe, a jednak mgliste i zatarte w szczegółach. Nadchodzi świt. Czy to aby na pewno tylko nasze wspomnienia?

„Forward unto Dawn” to duet taneczny opowiadający o zmianach nieuchronnie dokonujących się w każdej intymnej relacji. Za pomocą serii obrazów widzowie zaproszeni zostają do wspomnień dwojga ludzi, doświadczających w tej relacji granicznych sytuacji, a przez to dokonujących jej ciągłej transformacji. Spektakl przybiera formę kontemplacji nad dynamiką zmian, której doświadczamy na co dzień wraz z naszymi najbliższymi.

Premiera

25 WRZEŚNIA 2023

Centrum Sztuk Performatywnych | PIEKARNIA

podczas Festiwalu Przestrzenie Sztuki

 

Czas trwania

30 MINUT

Tancerze:

karolina_paczkowska

fot. Zuzanna Predygier

Karolina Paczkowska - Absolwentka Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie, Wydział Teatru Tańca w Bytomiu oraz Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Warszawie. Otrzymała wyróżnienie jako najlepsza aktorka spektaklu dyplomowego „Flying Fish” w chor. F.Fehéra na 39 Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. Zadebiutowała w spektaklu „Sauna Evening” w reż. P.Prokopiuk, wcielając się w postać Turji. Odegrała pierwszoplanową rolę Wally Neuzil w zagranicznym spektaklu tanecznym „Wally&Egon- Running Wild” w chor. F.Fehéra we współpracy z teatrem Commedia Futura w Hanowerze. Zatańczyła w spektaklu „Hakuna Matata" w duecie z F.Fehérem w Nemzeti Táncszinház w Budapeszcie. Współpracowała m.in. z S.Hefczyńską-Lewandowską, F. Fehérem, J. Lewandowskim, F.Szumińskim, P.Urbanowiczem, W.Piontkiem, P.Prokopiuk, Shi Bo. Uczestniczka 5 Edycji Festiwalu China-CEEC Summer Dance Camp w Chinach, Tongliao. Obecnie jest aktorką we Wrocławskim Teatrze Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego.

kuba_pewiński

fot. Zuzanna Predygier

Jakub Pewiński - Absolwent Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu, Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie. W roku 2022 grał w spektaklu „TYRAN" w reż. i chor. J. Lewandowski, „ZEN_IT", reż. P. Prokopiuk, „Flying Fish", chor. F. Fehér oraz „Odyseja” w chor. Tomasza Ciesielskiego. W roku 2021 grał w spektaklu „WALLY & EGON - Running Wild", reż. W. A. Piontek, chor. F. Fehér, „Sauna Evening", reż. P. Prokopiuk, „Mewa", reż. F. Szumiński, „Tryptyk Powstańczy", reż. K. Widera, chor. J. Lewandowski oraz stworzył choreografię do spektaklu „#sztukalatania" (program „Lato w teatrze"). W roku 2020 grał w spektaklu „Pęknięcie", chor. S. Hefczyńska-Lewandowska, „Łemkowszczyzna. Exodus. Uobecnienie w dialogu", reż. A. Świątek, chor. S. Hefczyńska-Lewandowska oraz był uczestnikiem 5 edycji China-CEEC Summer Dance Camp w Tongliao, Mongolia Wewnętrzna, Chiny. Obecnie jest aktorem we Wrocławskim Teatrze Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego.

Zobacz więcej o: