Ergonomia w ruchu

warsztaty
Zuzanna Nir, fot. Judit Herbaly

Trzygodzinny warsztat bezwysiłkowego poruszania się: od biomechaniki, pracy z wektorami, środkiem ciężkości, pędem, poprzez obserwację podejścia psychofizycznego, pracę z oddechem, korzystanie z techniki tańca współczesnego w oparciu o techniki release, spiral dynamics, flying low do szeroko pojętej improwizacji ruchowej.

16 września, 12:30-15:30, Sala prób Wrocławskiego Teatru Pantomimy (al. Dębowa 16)

Limit osób: 16 (z wcześniejszym doświadczeniem tanecznym), dolna granica wiekowa: 16 lat.

Prowadząca:

Zuzanna Nir, fot. Justyna Warelis

Fot. Justyna Warelis

Zuzanna Nir - Absolwentka studiów drugiego stopnia (kierunek Choreografia) na Akademii Muzycznej w Łodzi (wynik celujący) oraz kierunku Taniec w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych w Poznaniu (dyplom z wyróżnieniem). Od 2017 roku współpracuje z Kolektywem Kejos The-At-Er jako performerka i choreografka, z którym tworzy spektakle nowego cyrku łączące sztukę z cyrkową z innymi dziedzinami, jak teatr czy taniec (spektakle „Miasto, którego nie było”, „Epitafium Błazna”). Występowała między innymi w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu („Blaszany Bębenek”), w Teatrze Avatar z Legnicy (tancerka i choreografka w latach 2008 – 2020 w różnych widowiskach ulicznych, pokazach fireshow i innych). W latach 2018-2021 tańczyła w spektaklu „Trans_miss(i)on” Krakowskiego Centrum Choreograficznego w choreografii Iwony Olszowskiej i Ferenca Fehera. Od 2021 wraz z Martą Stępień współtworzy kolektyw ruchowy REWERS (spektakl „Here, Ma, You take it” oraz cykl warsztatów tańca współczesnego REWERS). W 2022 w ramach programu Przestrzenie Sztuki zatańczyła gościnnie podczas premiery spektaklu „Barbaricum” Kieleckiego Teatru Tańca. Jest również tancerką w spektaklu „PO” koncepcji Sary Kozłowskiej i w choreografii Katarzyny Leszek. 

Swoją praktykę pedagogiczną zaczynała w Teatrze AVATAR w Legnicy w 2010 roku i do 2020 prowadziła tam gościnne zajęcia i warsztaty z tańca współczesnego. Od 2017 prowadzi regularne zajęcia z tańca współczesnego na otwartym poziomie zaawansowania w Centrum Biblioteczno-Kulturalnym FAMA we Wrocławiu oraz pracuje jako nauczycielka tańca w Regionalnym Ośrodku Edukacji Liceum we Wrocławiu w klasach o profilu Nowoczesne Formy Taneczne, a także sporadycznie zajęcia z ruchu scenicznego z klasami o profilu Aktorstwo. W latach 2017-2020 prowadziłam zajęcia z tańca współczesnego, floorworku i lekkiej akrobatyki oraz modern jazz w szkole tańca Fly Dance Academy we Wrocławiu.

Zobacz więcej o: