Czy góry są ucieczką? Nowy odcinek podcastu

W cyklu PANTOMIMA PORUSZA: TEMATY rozmawiamy o wspinaczce, górach i ucieczce od codzienności. Zapraszamy na najnowszy odcinek podcastu Wrocławskiego Teatru Pantomimy.

Po co się wspinamy? Czego szukamy w górach? Czy wspinaczka to potrzeba ucieczki? Czy zmienia perspektywę patrzenia na życie „na dole"? Te pytania towarzyszą nam w pracy nad przedstawieniem „Symfonia alpejska. Thriller spirytystyczno-pantomimiczny inspirowany postacią Wandy Rutkiewicz z muzyką Ryszarda Straussa".

O to wszystko zapytalibyśmy Wandę Rutkiewicz, gdybyśmy mogli. Zapytaliśmy zatem Darię Sieracką, założycielkę Fundacji Wandalistki, która dzieli z Wandą nie tylko pasję do wspinaczki i wypraw wysokogórskich, ale przede wszystkim determinację w dążeniu do celu. A celem Wandalistek jest wsparcie kobiet w drodze na szczyt i zwiększenie ich obecności w górach. Daria samodzielnie organizuje swoje wyprawy w góry wyższe. Z plecakiem i namiotem eksploruje szczyty na różnych kontynentach. Prowadzi kanał i blog KOBIETA GÓROM, zrzeszając tysiące górskich aktywistek.

Niełatwo było nam się spotkać, dlatego połączyliśmy się na odległość. Zapraszamy do wysłuchania najnowszego odcinka podcastu PANTOMIMA PORUSZA: TEMATY.

PANTOMIMA PORUSZA: TEMATY. ODCINEK 5

🎧Podcast znajdziecie na:

Spotify: http://bitly.pl/cxB7c

YouTube: http://bitly.pl/WEQ67

Zobacz więcej o: