Technika tańca współczesnego

Taniec współczesny z Kacprem Szklarskim

Dwudniowy warsztat, którego celem jest eksploracja spektrum jakości ruchowych, odkrywanie nieskrępowanej ekspresji ruchowej, poznanie siebie, koncentracja na przepływie ruchu w ramach konkretnych jakości, zespoleniu na płaszczyźnie cielesno-emocjonalnej oraz poszukiwanie organicznych połączeń pomiędzy zmianami ruchu z lekkiego i bezwysiłkowego na agresywny i wyartykułowany.

16 i 17 września, godz. 9:00-12:00, Sala prób Wrocławskiego Teatru Pantomimy (al. Dębowa 16)

Limit osób: 16, dolna granica wiekowa: 15 lat.

Prowadzący:

Kacper Szklarski

Kacper Szklarski - tancerz, freelancer. Przez 5 lat uczył się na Wydziale Teatru Tańca gdzie miał okazję poznać tańce takie jak kathak, tradycyjny taniec zachodnioafrykański, chiński taniec klasyczny, tai chi, czy tradycyjny taniec mongolski, co dało mu ogromne spektrum doświadczeń w zrozumieniu dziedzictwa kulturowego poprzez tańce ludowe i klasyczne. W trakcie studiów miał okazję współpracować z Anną Godowską, Erykiem Makohonem, Jackiem Łumińskim, Sylwią Hefczyńską- Lewandowską. Dwukrotnie brał udział w China & CEEC Summer Dance Camp. Tańczył w takich spektaklach jak „We are the revolution” w choreografii Pauliny Będkowskiej, „Schatten” w choreografii Eriki Silgoner, „Urban Creatures” w choreografii Sebastiana Matthiasa, „Firebirds” w choreografii Ivana Alboresi. Z powyższymi spektaklami miał szansę tańczyć na scenach Szwajcarii, Włoch, Polski, Niemiec, Portugalii, Chorwacji oraz Grecji. Oprócz tego cały czas się doszkala biorąc udział w warsztatach takich jak: Henny Jurriens Autumn Extensive z Daltonem Jansenem, Hofesh Intensive 2022, Complex Simplicity with Sita Ostheimer, KOMOCO winter & summer intensive z Sofia Nappi, warsztaty z Beaver Dam Company, b12 w Berlinie z Humanfields , oraz warsztatami z Akirą Yoshida, Tillmannem Becker, Anne Suurendonk czy Attilą Rónai.

Jego solo „not now, not here” zostało wyróżnione przez Jury w trakcie konkursu SzoloDuo, a jego poszerzona wersja „not now, not here, maybe never” została zakwalifikowana do finału konkursu 3…2…1… Taniec! w Krakowie. Obecnie dużo pracuje indywidualnie, aby badając istotę ciała, ruchu i tego, jak kreować nimi przestrzeń i tworzyć treści odczuwalne kinestetycznie przez odbiorców. W swojej pracy skupia się na znalezieniu przepływu pomiędzy emocjami/intencjami a ciałem poruszającym się w przestrzeni. Prowadzi warsztaty w takich miejscach jak Hurtownia Ruchu w Krakowie, Oddaj Ciężar w Warszawie, Centrum Pendulum w Poznaniu, Domówka Dance w Gdańsku, Tkalnia Sztuki w Łodzi.