Studio Pantomimy

Studio Pantomimy
Program edukacyjny

Studio Pantomimy - legendarna forma kształcenia adeptów sztuki mimu - założone przez Henryka Tomaszewskiego w 1956 roku, dało początek  Wrocławskiemu Teatrowi Pantomimy. Od samego początku ideą Tomaszewskiego było stworzenie zespołowego teatru pantomimy, wyjątkowej konwencji teatralnej, która potrafiła będzie opowiedzieć historię.

Powrót do idei Studia Pantomimy to nie tylko sięgniecie do źródeł, ale przede wszystkim dialog z naszą historią i tożsamością artystyczną. Do tej rozmowy o istocie teatru pantomimy zapraszamy naszych widzów i nasze widzki. Poruszamy się, pobudzimy ciało, poczujemy się w nim dobrze.

Bazą programu edukacyjnego Studia będą zajęcia z techniki i plastyki ruchu.Chcemy jednak spojrzeć na naszą technikę z szerokiej perspektywy, wzbogacając ją o indywidualne poszukiwania i autorskie elementy warsztatu aktora-mima zespołu artystycznego WTP.

Studio Pantomimy będzie działało w trybie comiesięcznych, weekendowych, zjazdów, a każdy z nich będzie odbywał się pod innym hasłem/tematem.

Kontakt

Jeżeli masz pytania dotyczące naszej oferty warsztatowej, zapraszamy do kontaktu na edukacja@pantomima.wroc.pl lub pod numerem: 71/337 21 03 (pon-pt w godz. 8:00 – 16:00).

Studio Pantomimy