Taniec współczesny od A do Z

warsztaty
Kamil Mastalerz

Dwudniowe warsztaty przeznaczone zarówno dla osób zaczynających przygodę z techniką tańca współczesnego, jak i dla tych chcących ugruntować posiadaną już wiedzę. Ich uczestnicy będą mogli poznać główne założenia techniki tańca współczesnego oraz jej podstawowe elementy obejmujące rolle, swingi, contraction/release i elementy floorworku, które następnie wykorzystane zostaną podczas nauki choreografii.

18 i 19 września, godz. 17:00-20:00 , Sala prób Wrocławskiego Teatru Pantomimy (al. Dębowa 16)Limit osób: 16, dolna granica wiekowa: 15 lat. 

Prowadzący:

Kamil Mastalerz

Kamil Mastalerz - urodzony w 1994 roku. Swoją edukację związaną z tańcem rozpoczął w wieku kilkunastu lat w częstochowskich zespołach tanecznych. Dalszą naukę tańca rozpoczął na Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, gdzie ukończył studia I i II stopnia na kierunku: choreografia i techniki tańca. Tam właśnie poznał technikę tańca współczesnego, klasycznego, jazzowego oraz rozwinął w sobie umiejętność improwizacji w ruchu. Podczas studiów miał możliwość uczyć się i współpracować z osobami bardzo dobrze znanymi na polskiej scenie tańca współczesnego i improwizacji: Witold Jurewicz, Jacek Owczarek, Iwona Olszowska, Leszek Bzdyl, Katarzyna Migała. Swoją edukację na Akademii Muzycznej zakończył dwoma spektaklami: „Sceny hotelowe” (studia licencjackie) oraz „and then i had to choose” (studia magisterskie). W kolejnych latach uczestniczył w wielu szkoleniach i warsztatach w Polsce oraz za granicą np. „Danzart festival” odbywającym się na Sycylii, gdzie swoje umiejętności mógł doskonalić pod okiem najlepszych włoskich choreografów i tancerzy. Przez lata prowadził zajęcia dla dzieci i młodzieży w Częstochowie i okolicach, by następnie przenieść się do Wrocławia, gdzie rozpoczął pracę przede wszystkim z dorosłymi.

Obecnie pracuje w prywatnych szkołach tańca: No Limits Wrocław, Szkoła Tańca Just Move, Wrocławski klub Anima, Szkoła Tańca Kryształ. Jest również od dwóch lat związany z Policealnym Studium Animatorów Kultury „SKiBA”, gdzie uczy na kierunkach: animator tańca, animator działań teatralnych, animator arteterapii, zajmując się przedmiotami praktycznymi związanymi z ruchem. Każdy rok pracy w SKiBIE to dużo ilość projektów: krótkich etiud, warsztatów, dłuższych spektakli zaliczeniowych oraz wewnątrzszkolnych wydarzeń artystycznych. W 2022 roku od prezydenta miasta Wrocław otrzymał stypendium artystyczne, które pozwoliło mu zrealizować spektakl „cie_mniej” odwołujący się do głośnego obecnie problemu depresji. Do projektu zgłosiło się ponad kilkadziesiąt osób, z czego finałowa dziewiątka miała możliwość wystąpić na premierze, która zgromadziła ponad 120 osób. Jest także założycielem i choreografem formacji tanecznej „7i” zrzeszającej osoby dorosłe zajmujące się tańcem jazzowym i tańcem współczesnym. Regularnie od trzech lat grupa ta występuje na wielu ogólnopolskich turniejach tańca, gdzie rywalizując z innymi zespołami zdobywa wyróżnienia, jako jedna z nielicznych grup w których średnia wieku wynosi ponad trzydzieści lat.  Obecnie Kamil Mastalerz regularnie prowadzi zajęcia, warsztaty i realizuje projekty artystyczne, które zrzeszają młodzież i osoby dorosłe z Wrocławia i jego okolic.

Zobacz więcej o: