Trwają próby do spektaklu „Tiki i inne zabawy” w reżyserii Dominiki Knapik

Zespół aktorski WTP oraz twórcy spektaklu, po okresie prób w formie spotkań online i dwóch tygodniach w siedzibie teatru, od poniedziałku (26 kwietnia) przenoszą się do Centrum Sztuk Performatywnych PIEKARNIA, by kontynuować pracę nad przedstawieniem „Tiki i inne zabawy” w reżyserii Dominiki Knapik. Twórcy zostaną tam aż do premiery, która planowana jest na 14 maja br.

Punktem wyjścia do pracy nad przedstawieniem jest twórczość dramatyczna Antona Czechowa oraz wzięta w cudzysłów sytuacja psychoterapii grupowej, eksplorowana pod względem jej teatralnej formy. Grupa terapeutyczna stworzona zostaje z pochodzących z różnych dramatów bohaterów Czechowa. Różne Czechowowskie typy zostają zderzone ze sobą wraz z ich wadami i trudnościami psychicznymi, z jakimi zostali „zdiagnozowani” przez twórców przedstawienia.

Ze sceny usłyszymy fragmenty wszystkich dramatów Czechowa w zestawieniu z autorskimi tekstami, obrazującymi sytuację terapeutyczną. Zestawienie materiału dramatycznego i ruchowego dąży do wygenerowania na wpół formalnego, groteskowego języka, jakim zostaje opowiadana Czechowowska rzeczywistość.

Tiki i inne zabawy

na podstawie wybranych fragmentów z dramatów A. Czechowa: „Mewa”, „Wujaszek Wania”, „Wiśniowy sad”, „Trzy siostry”, „Iwanow” w tłumaczeniu Agnieszki Lubomiry-Piotrowskiej

reżyseria i choreografia: DOMINIKA KNAPIK

scenariusz i dramaturgia: PATRYCJA KOWAŃSKA

scenografia: BARTHOLOMӒUS M. KLEPPEK

muzyka: ŁUKASZ JĘDRZEJCZAK

kostiumy: KAROLINA MAZUR

reżyseria światła i video: WOLFGANG MACHER

harfa live: MALWINA LIPIEC

asystenci reżyserki: BLANKA STARZYCKA, DAMIAN ZIELEZIŃSKI

Obsada:

Płatonow – MATEUSZ KOWALSKI

Raniewska – ANNA NABIAŁKOWSKA

Iwanow – IZABELA CZEŚNIEWICZ

Trigorin – ARTUR BORKOWSKI

Borkin – MATEUSZ FLIS (gościnnie)

Olga – AGNIESZKA DZIEWA

Masza – MONIKA ROSTECKA

Irina – SANDRA KROMER-GORZELEWSKA

Nina – AGNIESZKA CHARKOT

Szarlotta – ELOY MORENO GALLEGO

Terapeutka – PAULINA JÓŹWIN

Terapeuta – JAN KOCHANOWSKI

Harfistka – MALWINA LIPIEC