Premiera przedstawienia Human, powstającego we współpracy z koreańskim zespołem muzycznym Maytree oraz polską kapelą Krzikopa, odbędzie się 3 marca na kanale YouTube wrocławskiej pantomimy. Przedstawienie jest częścią międzynarodowego projektu Online Global Art Busking.
Fabuła pantomimicznego przedstawienia bazuje na legendach i mitach koreańskich i opowiada historię chłopca mieszkającego na wyspie. Dramatyczne okoliczności sprawiają, że chłopiec musi podjąć się ucieczki i zmierzyć się z nieokiełznaną siłą natury.
Muzykę do przedstawienia skomponowali i wykonują zespoły Maytree (KOR) i Krzikopa (PL).
Z kolei do utworu koreańskiego wokalisty i muzyka Hareema zespół artystyczny WTP przygotował ruchowo-pantomimiczną impresję, którą również będzie można zobaczyć 3 marca.
Jedną z niespodzianek projektu jest udział popularnego k-popowego zespołu BTS, który w swoim dorobku ma nominację do nagrody Grammy, statuetki MTV Music Awards czy People Choice Awards. Do utworu Dynamite powstanie oryginalna międzynarodowa i międzykulturalna impresja ruchowa.
Prace nad tym międzynarodowym projektem były na bieżąco dokumentowane, a z zebranego materiału powstanie dwuodcinkowy dokument, który premierę będzie miał w koreańskiej telewizji publicznej KBS.
Online Global Art Busking to projekt, który powstał z okazji 31. rocznicy stosunków dyplomatycznych między Koreą Południową i Polską, a u jego podstaw leży refleksja dotycząca sytuacji artystów i widzów w trudnym okresie pandemii COVID-19.
Specyficzna sytuacja zamknięcia i izolacji, w której znaleźli się artyści z dwóch diametralnie różnych kręgów kulturowych, jest pretekstem do poszukiwań punktów wspólnych w postrzeganiu sztuki. Praca nad projektem przebiegała zdanie, z wykorzystaniem nowych mediów czy internetowych komunikatorów. To w tej wirtualnej przestrzeni artyści poszukiwali nowych środków wyrazu, form i tematów.
———————
Human
premiera: 3 marca, godz. 12:00 na kanale YouTube Wrocławskiego Teatru Pantomimy (www.youtube.com/PantomimaWroc)

koncepcja, scenariusz, scenografia: Mateusz Kowalski

kostiumy: Aleksandra Stawik

muzyka: Maytree, Krzikopa

ruch sceniczny, obsada: Eloy Moreno Gallego, Jan Kochanowski, Agnieszka Kulińska, Sandra Kromer-Gorzelewska, Monika Rostecka

Światła: Ines Minkiewicz

Projekt finansowany jest przez Koreańskie Ministerstwo Kultury, Sportu i Turystyki. Partnerami projektu są: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Urząd Miasta Wrocław oraz Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego.