Wrocławski Teatr Pantomimy ma przyjemność zaprosić na plenerowy spektakl familijny – „Królowa. Baśń podwórkowa” w reżyserii Artura Borkowskiego, który powstał z inspiracji „Królową śniegu” H. Ch. Andersena.

W dniach 19-21 listopada zapraszamy Małych i Dużych na wyjątkową opowieść o przyjaźni trwalszej niż najstarsze lodowce świata, o przyjaźni cieplejszej niż Słońce.

– Podwórko kojarzy mi się ze światem dzieciństwa i zabawami, które je przekształcały. Chcieliśmy pójść tropem dziecięcej fantazji, że można tam zrobić wyścig, w krzakach mieszka wróżka, a w śmietniku zbójcy – mówi Artur Borkowski, reżyser i scenarzysta spektaklu. – To opowieść o tym, co znaczy posiadać przyjaciela – dodaje (fragment wywiadu dla tuwroclaw.pl).

Klasyczny motyw podróży, realizujący się w podążaniu Gerdy za porwanym przez Królową Śniegu Kajem, jest pretekstem do ukazania ciepłego i walecznego serca głównej bohaterki.

Siła Gerdy, jej samozaparcie, narastająca z każdym krokiem odwaga, pokazują, że każdy z nas – mały, czy duży – ma w sobie niezwykłe pokłady siły umożliwiające podjęcie walki o to, na czym nam naprawdę zależy.

„Plenerowy spektakl Wrocławskiego Teatru Pantomimy to pełna ciepła, zrealizowana z polotem opowieść o zbawczej sile przyjaźni i wsparcia, bez których na wielu z nas mogą w życiu czyhać pułapki. Wyreżyserowana przez Artura Borkowskiego 'Królowa. Baśń podwórkowa’ skrzy się feerią barw, a najmłodszym spodobają bohaterowie, piękne kostiumy, światła i cudowna muzyka” – napisała Magdalena Talik (link do całej recenzji <<tutaj>>).

 

KRÓLOWA. BAŚŃ PODWÓRKOWA (reż. Artur Borkowski)
z inspiracji Królową śniegu H. Ch. Andersena

Zapraszamy na listopadowe spektakle:
19 listopada, piątek, godz. 18:00
20 listopada, sobota, godz. 17:00
21 listopada, niedziela, godz. 17:00

Czas trwania: 40 minut
Miejsce: Podwórko — scena zimowa WTP, aleja Dębowa 16
Spektakl dedykowany widzom od 4 roku życia.

Bilety do nabycia bezpośrednio przed spektaklem bądź na stronie: www.bilety.pantomima.wroc.pl.
Więcej informacji o przedstawieniu znajduje się <<tutaj>>.

 

Do zobaczenia na Podwórku!