Wrocławski Teatr Pantomimy już jutro zagra premierę przedstawienia „Mów o sobie, tylko o sobie” w reżyserii Darii Kopiec.

„Różewicz szuka wielkich tematów rzeczywistości i naszego ludzkiego funkcjonowania w codzienności i zwyczajności i to się stało naszym głównym tropem. Codzienność jest platformą budowania opowieści. To, co zazwyczaj ignorujemy przez swoją zwyczajność i nieistotność, u nas wychodzi na pierwszy plan” – mówi Daria Kopiec.

Przedstawienie powstaje z inspiracji opowiadaniem Tadeusza Różewicza „Grzech”. Realizatorzy skupiają się zbudowaniu rzeczywistości przesiąkniętej wojennymi strukturami: społecznymi, metodami wychowawczymi, schematem rodziny i tzw. zimnego chowu, tego co się powinno i jak się powinno funkcjonować. Jak radzimy sobie z emocjami, złością, wściekłością, swoimi słabościami? Motyw połykania emocji, tłamszenia ich i wstrzymywania w niewypowiedzeniu o lęku, smutku i swoich potrzeb jest siłą napędową tego przedstawienia.

Tytułem przedstawienia, realizatorzy chcieli zasugerować, że: „bez relacji z samym sobą, bez wewnętrznego dialogu czy dopuszczania do siebie emocji trudno wyjść z odwagą i otwartością do drugiego człowieka”.

Przedstawienie powstało w koprodukcji z Instytutem Grotowskiego we Wrocławiu w ramach obchodów Roku Różewicza we Wrocławiu.

Premiera „Mów o sobie, tylko o sobie” – 17 września o godz. 19:00 w Centrum Sztuk Performatywnych Piekarnia (ul. Księcia Witolda 62). Kolejne przedstawienia 18 i 19 września br.

Bilety kupić można na stronie: www.bilety.pantomima.wroc.pl

„Mów o sobie, tylko o sobie”

z inspiracji opowiadaniem „Grzech” Tadeusza Różewicza

reżyseria: Daria Kopiec

dramaturgia: Martyna Wawrzyniak

choreografia: Anna Godowska

scenografia: Matylda Kotlińska

kostiumy: Patrycja Fitzet

muzyka: Aleksandra Gronowska, Patrycja Betley, Katarzyna Kapela

obsada: Artur Borkowski, Agnieszka Dziewa, Sandra Kromer-Gorzelewska,

Anna Nabiałkowska, Monika Rostecka