Grupa otwarta

prowadzący: zespół WTP

czas i miejsce: dwumiesięczne bloki warsztatowe, aleja Dębowa 16

maksymalna ilość uczestników: 15 osób

karnet dwumiesięczny: 250 zł

zapisy: uruchomione, szczegóły poniżej

kontakt: edukacja@pantomima.wroc.pl

 

Uczestniczki i uczestnicy warsztatów pracować będą zarówno nad realizacją przedstawienia teatralnego, jak i nad warsztatem aktorskim. W ramach zajęć uczestnicy zapoznają się z podstawami techniki pantomimy oraz sposobem budowania przedstawienia i roli w konwencji pantomimy zespołowej.

Praca nad przedstawieniem i budowaniem roli odbywała się będzie pod reżyserskim okiem prowadzących z zespołu Wrocławskiego Teatru Pantomimy.

grupa-otwarta_kwadrat

Grupa otwarta I

prowadzący: Piotr Soroka, Krzysztof Szczepańczyk

temat: L.A.S.

czas: luty – marzec, wtorki i czwartki w godz. 18:30-20:30

karnet dwumiesięczny: 250 zł

zapisy: uruchomione na: edukacja@pantomima.wroc.pl

obowiązuje formularz zgłoszenia

Zapraszamy do lasu. Dzieją się w nim niesamowite rzeczy. Jego mieszkańcy, drzewa, komunikują się, przyjaźnią, zakładają spółdzielnie i codziennie zmagają z życiem. Okazuje się, że ich świat jest nam bliższy, niż myśleliśmy. Nie stoją w miejscu. Peter Wohlleben autor książki „Sekretne życie drzew” opisał ich zwyczaje, które dobrze znamy z naszego życia. Książka Wohllebena będzie dla nas punktem wyjścia do lasu.

 

W tracie zajęć będziemy używać środków szeroko rozumianej sztuki mimu i odkrywać specyfikę pracy pantomimy zespołowej. Jednocześnie będziemy poszukiwać indywidualnej ekspresji i nowych form wyrazu, a praca nad scenami stanie się okazją do poznania procesu przygotowań do przedstawienia teatralnego.

 

Zajęcia odbywać się będą od lutego do końca marca, we wtorki i czwartki od 18:30 do 20:30. Poprowadzi je reżyser, twórca ruchu scenicznego i animator kultury Piotr Soroka oraz aktor z zespołu WTP Krzysztof Szczepańczyk.

prowadzący grupę otwartą Piotr Soroka

Piotr Soroka — reżyser, twórca ruchu scenicznego, animator kultury. Absolwent animacji kultury na Uniwersytecie Zielonogórskim i kursu choreografii scenicznej w Artystycznej Alternatywie w Krakowie, student reżyserii teatru lalek filii Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu. Laureat Grand Prix konkursu Nurtu Off 41. Przeglądu Piosenki Aktorskiej za spektakl „Najczęściej zadawane pytania. Rewia Drag Queen", nagrody Kreatywni Wrocławia 2016, nominowany do nagród Warto (Gazeta Wyborcza) i Emocje (Radio Wrocław Kultura). Jako choreograf i twórca ruchu scenicznego pracował m.in. w: Teatrze Andersena w Lublinie, Lubuskim Teatrze w Zielonej Górze, Wrocławskim Teatrze Lalek, Teatrze Pinokio w Łodzi, Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu i Wrocławskim Teatrze Współczesnym. Współzałożyciel kolektywu Novy Ruch Teatr, z którym reprezentował Dolny Śląsk podczas Expo 2015 w Mediolanie, podczas rezydencji w Pracowni Komuny Paryskiej 45 zrealizował m.in. podwórkowy sąsiedzki musical „Trójkąt 45°". Stale współpracuje z Kadrą Narodową Woltyżerki Sportowej Juniorów tworząc program artystyczny dzieci i młodzieży.

prowadzący grupa otwarta szczepańczyk

Krzysztof Szczepańczyk — aktor, pedagog teatru. Od 2012 w zespole aktorskim Wrocławskiego Teatru Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego, gdzie wystąpił w ponad 25-ciu rolach. Wystąpił również na deskach: Teatru Klinika Lalek (Izerska pastorałka, reż. Wiktor Wiktorczyk, Piotruś Pan i Piraci, reż. Wiktor Wiktorczyk, Kilku ekscentryków i słoń, reż. Wiktor Wiktorczyk), Teatru Ocelot (Sen nocy letniej, reż. Beata Zając), czy Narodowego Forum Muzyki (2016 Dokąd?, reż. Zbigniew Preisner). Z działalnością edukacyjną WTP związany od 2014 w ramach projektów: MIASTA W RUCHU_POZNAŃ, Akcja: EDUKACJA oraz Akcja: EDUKACJA 2.0. 


Grupa otwarta II

prowadząca: Monika Rostecka

temat: Let's dance!

czas: marzec – kwiecień, poniedziałki i środy w godz. 18:30-20:30

karnet dwumiesięczny: 250 zł

zapisy: uruchomione na: edukacja@pantomima.wroc.pl

obowiązuje formularz zgłoszenia

Rozum, czy serce...

...a może wspólny taniec?

Let's dance!

Największe wojny, jakie człowiek w życiu toczy, dzieją się w nim samym.
Stałymi, wrogimi obozami są: rozum i serce. Jak wiemy, to z natury dwa skrajne, tak różne światy, że niemal niemożliwym jest, by były ze sobą w zgodzie. Bo jak niby struktura i logika miałaby zrozumieć zmienność, przepływ, delikatność?A jednak i rozum, i serce mają jednego właściciela.
Jak więc żyć? Jak najlepiej!
I tych najlepszych rozwiązań poszukamy na tych warsztatach, korzystając z podstaw techniki pantomimy, identyfikacji, izolacji, kontrapunktu. Dzięki zapoznaniu się także z różnymi jakościami ruchu, pracy opartej na rytmach, kierunkach, kompozycji przestrzeni scenicznej, pracy zespołowej i solo, stworzymy przedstawienie, które mam nadzieję zapadnie nam w sercach, a umysł będzie wspominać.

Bo serce nie sługa, nie zna co to pany, 
I nie da się przemocą okuwać w kajdany

A. Mickiewicz

I niech sobie będą wszyscy mądrzy ze swoimi rozumami, a ja z moją miłością niech sobie będę głupi

E. Stachura

Gdy serce nie chce, rozum nie pomoże

S. H. Lubomirski

Serce ma swój rozum, którego rozum nie pojmie

Autor nieznany

prowadzacy grupa otwarta rostecka

Monika Rostecka — absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi (2016: choreografia i techniki tańca), Studium Scenografii i Kostiumografii we Wrocławiu (2006), Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy we Wrocławiu (2003: specjalizacja: Taniec) oraz Studium Wokalno – Baletowego w Gliwicach (2001). W 2007 uzyskała Dyplom Związku Artystów Scen Polskich, jako Artysta Pantomimy. Zdobywczyni I. miejsca za choreografię w ramach konkursu MFT na Festiwal Małych Form Tańca Współczesnego w Krakowie (2006). Od 1. września 2006 we Wrocławskim Teatrze Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego wystąpiła w ponad  30-tu rolach. Z działalnością edukacyjną WTP związana od 2014 r. w ramach projektów: Akcja: EDUKACJA, Akcja: EDUKACJA 2.0, MIASTA W RUCHU_GDAŃSK, z okazji jubileusz 60-lecia WTP. Jago pedagog pantomimy wystąpiła również w projekcie Wydziału Edukacji UM Wrocław pn. Szkoła w mieście.

Zobacz więcej o: