Akcja: EDUKACJA 2.0

Akcja:
EDUKACJA 2.0
2019/2020

Rusza druga edycja Akcji: EDUKACJA, która rozszerza swój zasięg o dolnośląskie szkoły i warsztaty dla nauczycieli. Bądźcie bliżej Teatru!

Akcja: EDUKACJA to najważniejszy projekt edukacyjny wrocławskiej pantomimy. Naszą ofertę regularnie rozbudowujemy od 2014 roku, starając się kreować sytuacje nastawione na teatralne eksperymenty, poszukiwania, zabawę i międzypokoleniowy dialog. W programie: nasze flagowe działania dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Grupy JUNIOR i OTWARTA kontynuują teatralne poszukiwania pod okiem aktorów i pedagogów Wrocławskiego Teatru Pantomimy. 

Akcja: EDUKACJA dofinansowana jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Budżetu Województwa Dolnośląskiego. 

GRUPA OTWARTA – zajęcia dla osób od 18 roku życia do… – tutaj nie ma żadnych bez ograniczeń. Dwa razy w tygodniu widzimy się na sali prób Wrocławskiego Teatru Pantomimy. Poniedziałki i czwartki w godzinach 17.00-19.00 są zarezerwowane całkowicie dla Was. Pracujemy w blokach jednomiesięcznych. Co to znaczy? Każdego miesiąca spotykacie się z nowym aktorem, który przygotowuje dla Was autorski plan zajęć. W ramach GO ćwiczymy technikę pantomimy, świadomość własnego ciała, wyrażanie się za pomocą pozawerbalnych środków, pamięć ruchową, współpracę z parterem, rekwizytem, poznacie sposoby budowania ruchowych narracji oraz różne estetyki i formy ruchu. Zajęcia prowadzą aktorzy WTP.

PIERWSZY DZWONEK /lekcje teatralne/  – jeżeli jesteś nauczycielem w szkole poza Wrocławiem, ale będącej na terenie Dolnego Śląska, nasi aktorzy mogą przyjechać do Twoich uczniów i przeprowadzić z nimi lekcję teatralną. Ze względu na specyfikę zajęć i dbanie o ich wysoki poziom, w jednej szkole przeprowadzamy 90-minutową lekcję tylko dla jednej klasy! W ramach pierwszej części zajęć uczniowie zapoznają się z podstawową wiedzą nt. Wrocławskiego Teatru Pantomimy, Henryka Tomaszewskiego i pantomimy, jako konwencji teatralnej. Druga część zajęć to warsztaty ruchowe, podczas których uczniowie zapoznają się z podstawami techniki, wykonują samodzielnie lub w grupach proste etiudy i ćwiczenia pantomimiczne. Treść zajęć dostosowana jest do wieku uczestników. Zajęcia są bezpłatne, nie ponosicie żadnych kosztów.

ZAJĘCIA DLA PEDAGOGÓW – jeżeli prowadzisz w szkole zajęcia teatralne i chciałbyś/chciałabyś włączyć w swoje teatralne poszukiwania trochę ruchowej ekspresji, pokazać uczniom, czym jest wrocławska pantomima – te zajęcia są właśnie dla Ciebie. Przygotowaliśmy aż 6 bloków warsztatów (po 10 godzin każdy). Możecie wziąć udział w jednym takim bloku, w dwóch, a nawet w sześciu, ponieważ każdy z nich prowadzony będzie przez innego aktora Wrocławskiego Teatru Pantomimy. Program warsztatów oparty jest na autorskim koncepcie prowadzącego.

JUNIORZY – startujemy w październiku 2017. Wracamy do formuły zajęć, która rewelacyjnie sprawdzała się przez ostatnie trzy lata. Rzesza fanów naszego Teatralnego Placu Zabaw zdecydowała – nie ma innej opcji, aby te zajęcia nie znalazły się w naszej ofercie edukacyjnej. Warsztaty teatralno-plastyczne dla dzieci i ich opiekunów są pierwszym krokiem do teatralnej przygody.

Akcja: EDUKACJA 2.0 realizowana jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Budżetu Województwa Dolnośląskiego.