Edukacja

Edukacja
 • Studio Pantomimy

  Studio Pantomimy - legendarna forma kształcenia adeptów sztuki mimu - założone przez Henryka Tomaszewskiego w 1956 roku, dało początek  Wrocławskiemu Teatrowi Pantomimy. Od samego początku ideą Tomaszewskiego było stworzenie zespołowego teatru pantomimy, wyjątkowej konwencji teatralnej, która potrafiła będzie opowiedzieć historię.

  Powrót do idei Studia Pantomimy to nie tylko sięgniecie do źródeł, ale przede wszystkim dialog z naszą historią i tożsamością artystyczną. Do tej rozmowy o istocie teatru pantomimy zapraszamy naszych widzów i nasze widzki. Poruszamy się, pobudzimy ciało, poczujemy się w nim dobrze.

  Bazą programu edukacyjnego Studia będą zajęcia z techniki i plastyki ruchu.Chcemy jednak spojrzeć na naszą technikę z szerokiej perspektywy, wzbogacając ją o indywidualne poszukiwania i autorskie elementy warsztatu aktora-mima zespołu artystycznego WTP.

  Studio Pantomimy będzie działało w trybie comiesięcznych, weekendowych, zjazdów, a każdy z nich będzie odbywał się pod innym hasłem/tematem.

  Czytaj więcej about Studio Pantomimy

Projekty zakończone

 • Akcja: EDUKACJA 2022

  Akcja: Edukacja to cykl warsztatów we Wrocławskim Teatrze Pantomimy, który jest realizowany z dużym powodzeniem od 2014 roku. Przez blisko 6 lat wzięło w nim udział ponad 5 tysięcy osób. Edycja w sezonie 2021/2022 powoli dobiega końca, a jej zwieńczeniem jest pokaz powarsztatowy w postaci przedstawienia teatralnego pt Schron, którego premiera już 29 czerwca.

  Czytaj więcej about Akcja: EDUKACJA 2022
 • Akcja: EDUKACJA 3.0

  Akcja: EDUKACJA to najważniejszy projekt edukacyjny wrocławskiej pantomimy angażujący w działania warsztatowe i teatralne różne grupy społeczne i wiekowe. Pierwsza edycja A:E ruszyła w pantomimie w 2014 roku, a od tego czasu przeprowadzono blisko 700 warsztatów teatralnych, w których uczestniczyło ponad 4400 osób – dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów.

  Czytaj więcej about Akcja: EDUKACJA 3.0
 • Akcja: EDUKACJA 2.0

  Akcja: EDUKACJA to najważniejszy projekt edukacyjny wrocławskiej pantomimy. Naszą ofertę regularnie rozbudowujemy od 2014 roku, starając się kreować sytuacje nastawione na teatralne eksperymenty, poszukiwania, zabawę i międzypokoleniowy dialog.

  Czytaj więcej about Akcja: EDUKACJA 2.0
 • Szkoła w mieście

  Wrocławski Teatr Pantomimy bierze udział w programie Szkoła w mieście – edukacyjno-artystycznym projekcie współfinansowanym przez wrocławski Wydział Edukacji. Szkoła w mieście ma na celu wzbogacić ofertę edukacyjną, podnieść poziom uczestnictwa w kulturze oraz jakość nauczania.

  Czytaj więcej about Szkoła w mieście