Zaczęliśmy próby do nowej premiery w reżyserii Cezarego Tomaszewskiego

Przedstawienie zostało zainspirowane Wandą Rutkiewicz. Premiera 2 czerwca.

„Symfonia alpejska. Thriller spirytystyczno-pantomimiczny inspirowany postacią Wandy Rutkiewicz z muzyką Ryszarda Straussa” nie będzie spektaklem biograficznym. Pracujemy nad baśniową i fantasmagoryczną wizją tego, co stało się z Wandą Rutkiewicz po jej zagadkowej śmierci na Kanczendzondze.

Cezary Tomaszewski to nominowany do „Paszportu Polityki” reżyser i choreograf. Twórca m.in. nagradzanej autorskiej wersji operetki Franza Lehara „Wesoła Wdówka”, w której obsadził cztery polskie sprzątaczki; „Wesela” na podstawie Wyspiańskiego w Teatrze im. Kochanowskiego w Opolu; spektakli „Gdyby Pina nie paliła to by żyła” w Teatrze Dramatycznym im. Szaniawskiego w Wałbrzychu oraz „Cezary idzie na wojnę” z Komuny Warszawa.

We Wrocławiu zrealizował dwa przedstawienia w Teatrze Muzycznym Capitol: „Gracjan Pan” oraz „Priscilla, Królowa Pustyni. Musical”. Dla Tomaszewskiego będzie to pierwsze spotkanie z pantomimą zespołową, a w „Wandzie…” zajmie się także oprawą muzyczną.

Pierwsza próba przedstawienia w reż. Cezarego Tomaszewskiego

Pierwsza próba przedstawienia w reż. Cezarego Tomaszewskiego

Reżyseria, choreografia i opracowanie muzyczne: Cezary Tomaszewski

Dramaturgia: Klaudia Hartung-Wójciak

Scenografia i kostiumy: Natalia Mleczak

Reżyseria światła: Jędrzej Jęcikowski

Inspicjentka: Katarzyna Radomska

Obsada: Agnieszka Dziewa, Małgorzata Biela (gościnnie), Jan Kochanowski, Mariusz Nguyen (gościnnie), Agnieszka Kulińska, Jakub Pewiński, Monika Rostecka, Artur Borkowski, Krzysztof Szczepańczyk

Premiera 2 czerwca 2023

Kolejne pokazy 3, 4 i 30 czerwca oraz 1 i 2 lipca.

Centrum Sztuk Performatywnych PIEKARNIA