"Tyran" otwiera sezon teatralny

Swoją ostatnią premierą – Tyranem w reżyserii Jakuba Lewandowskiego, Wrocławska Pantomima otwiera sezon teatralny 2022/2023. Przedstawienie zagrane zostanie 23, 24 i 25 września w CSP Piekarnia.

Sezon teatralny we Wrocławskim Teatrze Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego zapowiada się pracowicie i różnorodnie, a wydarzeniem inaugurującym będą pokazy ostatniej premiery, czyli Tyrana w reżyserii Jakuba Lewandowskiego. Spektakl zostanie zagrany trzykrotnie od 23 do 25 września w Centrum Sztuk Performatywnych PIEKARNIA.

Punktem wyjścia dla twórców przedstawienia była setna rocznica premiery filmu Nosferatu — symfonia grozy w reżyserii F.W. Murnaua. Stała się ona pretekstem do twórczego wykorzystania postaci wampira — Nosferatu oraz zbadania zjawiska tyranii we współczesnym teatrze. Postać Nosferatu będzie w przedstawieniu symbolem tyrana-reżysera, wysysającego z aktorów ich twórczą energię.

24 września Tyran zaprezentowany zostanie w ramach programu Teatr Polska, który jest ogólnopolskim programem promocji teatru wśród mieszkańców miejscowości, mających ograniczony dostęp do oferty teatralnej. 24 września na Tyrana do Wrocławia przyjadą widzowie z Ośrodka Kultury w Brzeszczach, a po przedstawieniu odbędzie się spotkanie z twórcami.

Tyran

reż. Jakub Lewandowski
23, 25 września, godz. 19:00
24 września, godz. 18:00
Centrum Sztuk Performatywnych PIEKARNIA
www.bilety.pantomima.wroc.pl

Teatr Polska: https://teatrpolska.pl/
Ośrodek Kultury w Brzeszczach: https://www.facebook.com/osrodekkultury.wbrzeszczach

 

Program Teatr Polska dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.