Studio Pantomimy #7

Zapraszamy na siódmy zjazd Studia Pantomimy, który odbędzie się 20-21 kwietnia pod hasłem PANTOMIMA.

Chcemy spojrzeć na naszą technikę z szerokiej perspektywy, wzbogacając ją o indywidualne poszukiwania i autorskie elementy warsztatu aktora-mima zespołu artystycznego WTP. Studio Pantomimy działa w trybie comiesięcznych, weekendowych, zjazdów, a każdy z nich odbywa się pod innym hasłem/tematem.

Harmonogram:

20 kwietnia 
9:00-11:00 Slowgrzewka - prowadzi Krzysztof Szczepańczyk 
11:15-14:15 Identyfikacja - prowadzi Anna Nabiałkowska 
15:00-18:00 Napięcie i rozluźnienie - prowadzi Artur Borkowski

21 kwietnia 
9:00-11:00 Slowgrzewka - prowadzi Krzysztof Szczepańczyk 
11:15-14:15 Identyfikacja - prowadzi Anna Nabiałkowska 
15:00-18:00 Napięcie i rozluźnienie - prowadzi Artur Borkowski

 

czas i miejsce: 20, 21 kwietnia 2024, Sala prób WTP, al. Dębowa 16

maksymalna ilość uczestników: 15 osób

karnet na cały zjazd (dwa dni warsztatowe): 200 zł

karnety: www.bilety.pantomima.wroc.pl

kontakt: edukacja@pantomima.wroc.pl

Uwaga! Ilość miejsc ograniczona.


SLOWGRZEWKA 

prowadzi Krzysztof Szczepańczyk

Nie tylko ważne jest to, że rozgrzewka to klucz do prawidłowej pracy ciała i z techniką pantomimy, ale także to, żeby się z nią nie spieszyć, dlatego zapraszam na SLOWGRZEWKĘ. 

Prowadzący podzieli się swoim doświadczeniem i praktyką pracy nad przygotowaniem ciała do działania w ruchu. Powrócimy do korzeni wrocławskiej pantomimy oraz będziemy je rozwijać o współczesne podejście do ruchu.

Skupimy się na bardzo świadomym i niespiesznym odkrywaniu możliwości naszych ciał, przyglądając się im i analizując ich kolejne części. Podczas warsztatu postaramy się sprawić, żeby nasze ciała były elastyczne, sprawne i silne, jednocześnie wzmacniając plastykę ruchu i moc ekspresji.

Założeniem jest, żeby spotkanie było możliwie bezwysiłkowe i bezpieczne, dlatego weźmiemy pod uwagę indywidualną motorykę uczestników i uczestniczek warsztatu.

 

IDENTYFIKACJA 

prowadzi Anna Nabiałkowska

Zapraszam na warsztaty, w czasie których będziemy sprawdzać, jak utożsamić się ze stanem emocjonalnym, czynnością, z cechami wybranego przedmiotu, a także z cechami przestrzeni. Uczestnicy i uczestniczki warsztatów podczas ćwiczeń będą mieli okazję doświadczyć, na własnym ciele, czym jest identyfikacja zewnętrzna (stwarzanie przestrzeni wokół, która wpływa na osobę na scenie) i identyfikacja wewnętrzna (emocje i ich natężenie, które wpływają na ciało). Kolejnym etapem będzie świadome kreowanie ruchu obrazującego i jednocześnie wynikającego z danej emocji i łączenie dwóch rodzajów identyfikacji.

 

NAPIĘCIE I ROZLUŹNIENIE 

prowadzi Artur Borkowski

Podczas warsztatów skierujemy naszą uwagę na proste rozróżnienie jakości napięcia i rozluźnienia w ciele.

Odnajdziemy proste implikacje dla znaczenia tego, co robimy w prostych zadaniach scenicznych ze strefy konkretnej i symbolicznej, żebyśmy mogli świadomie stosować je jako środek wyrazu scenicznego oraz elementu organizującego rytm i energię przedstawienia. W czasie zajęć weźmiemy również pod uwagę indywidualny charakter i temperament psychofizyczny i spróbujemy wypracować metody na to, by rytmy napięć i rozluźnień podczas wykonywania ruchowych zadań aktorskich działały w nas intuicyjnie. 

 

Zobacz więcej o: