Spotkanie po spektaklu Symfonii alpejskiej

Zapraszamy na spotkanie po spektaklu „Symfonia alpejska…”, w którym udział weźmie zespół Wrocławskiego Teatru Pantomimy oraz reżyser Cezary Tomaszewski.

 

Symfonia alpejska. Thriller spirytystyczno-pantomimiczny inspirowany postacią Wandy Rutkiewicz z muzyką Ryszarda Straussa” w reżyserii Cezarego Tomaszewskego nie jest próbą przeniesienia biografii Wandy Rutkiewicz na scenę. Dla twórców biografia słynnej alpinistki i himalaistki jest punktem wyjścia do opowieści o potrzebie ucieczki od społeczeństwa, wchodzeniu jednocześnie na szczyt i w głąb siebie. To fantazmatyczna historia zaginionego ciała Wandy Rutkiewicz, które nawiedza i wzywa zespół mimów w momencie, kiedy odmowa dyskusji, ucieczka i zniknięcie wydają się już jedyną słuszną drogą.

Symfonia alpejska. Fot. Natalia Kabanow

W spotkaniu weźmie udział reżyser i choreograf Cezary Tomaszewski, a także pełna obsada przedstawienia: Agnieszka Charkot, Agnieszka Dziewa, Agnieszka Kulińska, Monika Rostecka, Artur Borkowski, Jan Kochanowski, Jakub Pewiński, Krzysztof Szczepańczyk, oraz zaproszeni do spektaklu gościnni aktorzy Małgorzata Biela i Mariusz Nguyen.

Rozmowę poprowadzi Piotr Soroka.

Spotkanie odbędzie się bezpośrednio po spektaklu, który gramy 30 czerwca o godz. 19:00 w Centrum Sztuk Performatywnych PIEKARNIA (ul. Księcia Witolda 62-68). Udział bezpłatny dla widzów spektaklu.