Podsumowanie 2023 roku

Zapraszamy na podsumowanie 2023 we Wrocławskim Teatrze Pantomimy. W dziesięciu liczbach postaraliśmy się zawrzeć najważniejsze informacje i wydarzenia mijającego roku.

2 – do naszego zespołu artystycznego dołączyły dwie osoby – Karolina Paczkowska i Jakub Pewiński. Oboje są absolwentami @AST w Bytomiu, a możecie oglądać m.in. w przedstawieniach „Niepokój przychodzi o zmierzchu” i „Czyż nie dobija się koni?”.

4+1 – tyle premier zrealizowaliśmy w mijającym roku: „Niepokój przychodzi o zmierzchu” Małgorzaty Wdowik, „Symfonia alpejska…” Cezarego Tomaszewskiego, „Czyż nie dobija się koni?” Radosława Rychcika, „Zbrodnia i kara…” Jakuba Skrzywanka – koprodukcja z Teatrem Polskim w Podziemiu; odbyła się również repremiera „Mikrokosmosu” Konrada Dworakowskiego.

2+3+10 – to nie równanie matematyczne, ale liczba festiwali, w których wzięliśmy udział i wróciliśmy z nagrodami oraz pokazy przedstawień poza Wrocławiem. @Klasyka Żywa – nagroda dla Magdy Pasierskiej i Szymona Tomczyka za najlepszą muzykę i jej performatywne wykonanie w spektaklu „Ballady i romanse”, @Boska Komedia – nagroda dla Urszuli Kuśnierz za najlepszą rolę drugoplanową oraz dla Aleksandra Prowalińskiego i Jana Baszaka za najlepszą scenografię do przedstawienia „Niepokój przychodzi o zmierzchu”. Wyjazdowo zagraliśmy łącznie dziesięć spektakli „Mikrokosmosu” i „Królowej. Baśni podwórkowej”.

61 – to liczba przedstawień, które zagraliśmy w 2023 roku.

12 – (spoiler: tu będzie więcej liczb) tyle dni trwał Festiwal Przestrzenie Sztuki Taniec, podczas którego mogliście wziąć udział w: 4 premierach, 3 spektaklach gościnnych, 10 warsztatach, 2 debatach, 2 seansach kina tańca, 1 potańcówce, 1 kinie z muzyką na żywo. Gościliśmy 120 artystów, a nad sprawną realizacją Festiwalu pracowało 45 pracowników różnych pionów teatru. We wszystkich działaniach, które podejmowaliśmy w ramach programu Przestrzenie Sztuki Taniec, wzięło udział 5200 osób. Robi wrażenie! Program Przestrzenie Sztuki Taniec zrealizowano dzięki finansowaniu ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Przestrzenie Sztuki, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

7561 – ta pozycja cieszy nas chyba najbardziej, bo określa liczbę osób, które zobaczyły nasze przedstawienia. Z kim widzimy się w 2024?

24 – tyle razy spotykaliśmy się w ramach działań edukacyjnych. W pierwszej części 2023 roku odbyły się: warsztaty mistrzowskie, dwie edycje warsztatów Grupy Otwartej z pokazami powarsztatowymi „L A S” i „Wiatr”, lekcje teatralne, warsztaty fotografii teatralnej oraz krytyki teatralnej. Od jesieni warsztatowo spotykaliśmy się w nowej formule Studia Pantomimy.

21 – to liczba wydarzeń okołoteatralnych, czyli: 6 podcastów, 3 PantoZINY, 4 potańcówki, 2 wystawy, 1 koncert, 1 kino z muzyka na żywo, 3 czytania performatywne, 1 pokaz pracy rezydenta.

1 018 116 – tak, dobrze widzicie – ponad milion złotych! To łączna kwota środków pozabudżetowych pozyskanych z ministerialnych programów oraz wsparcia finansowego z budżetu Urzędu Marszałkowskiego @Dolny Śląsk.

3 – tyle drzew posadziliśmy w naszym teatralnym ogrodzie.

Dziękujemy!