Pantomima w kinie! Pokaz filmu „Cholitas" i rozmowa z Agnieszką Dziewą i Moniką Rostecką

Dokument o rdzennych Boliwijkach, odważnych kobietach zdobywających w tradycyjnych spódnicach Aconcaguę, najwyższy szczyt obu Ameryk. Po seansie odbędzie się rozmowa, w której wezmą udział Agnieszka Dziewa i Monika Rostecka.

 

29 czerwca, o godz. 19:00 zapraszamy do Kina Nowe Horyzonty, gdzie w ramach czerwcowej odsłony cyklu Porozmawiaj z nią, odbędzie się pokaz filmu „Cholitas” (reż. Jaime Murciego, Pablo Iraburu / Hiszpania, Japonia, Boliwia, Chile / 2019 / 80').

Film będzie punktem wyjścia do rozmowy o górach – zapierających dech masywach skalnych, ale też tych metaforycznych, które czasem musimy pokonać, by wspiąć się wyżej. Co przynosi droga do wyznaczonego celu? Jakie wyzwania ciału rzucają górskie ścieżki i deski teatru?

O sytuacjach „pod górkę” i widokach ze szczytów, o przecieraniu szlaków: w życiu i w terenie rozmawiać będzie Renata Wcisło, dyrektorka programowa Festiwalu Górskiego oraz dwie aktorki naszego Teatru: Agnieszką Dziewą i Moniką Rostecką występującymi w przedstawieniu „Symfonia alpejska” w roli Wandy Rutkiewicz.

Z biletem na Symfonię seans w cenie biletu klubowego KNH - 20 zł, a z biletem na film wejście na spektakl w ramach drugiego setu (30.06-2.07) za 35 zł!

 

Zapraszamy!

Pokaz we współpracy z Kinem Nowe Horyzonty oraz wrocławskim odziałem Centrum Praw KobietFestiwalem Górskim.

cholitas plakat