Pantomima porusza: tematy - odcinek 2. Rozmowa z Pauliną Jóźwin

Podcast PANTOMIMA PORUSZA:TEMATY. 2 odcinek: Rozmowa z Pauliną Jóźwin

Pantomima porusza: tematy — podcasty Agnieszki Charkot i Piotra Soroki

Wrocławski Teatr Pantomimy rusza z cyklem podcastów Pantomima porusza: tematy, w których Agnieszka Charkot i Piotr Soroka będą rozmawiać z twórcami, widzami, aktorami WTP oraz gośćmi specjalnymi.

Jest masa tematów, które chcielibyśmy poruszyć. Od teatru, przez ciało i zdrowie, po sens robienia teatru i zajmowania się sztuką. Nie gwarantujemy, że znajdziemy odpowiedzi, ale liczymy na dobrą zabawę i ciekawe rozmowy - mówią pomysłodawcy cyklu.

Odcinek drugi

Teatr to działanie fizyczne. Potrafi porwać do tańca, ale potrafi też zmęczyć, a czasami kontuzjować ciało i duszę. Do rozmowy zaprosiliśmy Paulinę Jóźwin, która w tym sezonie obchodzi 20-lecie pracy artystycznej. Paulina ma za sobą długą drogę pracy z ciałem: od baletu, przez pantomimę, po odkrywanie zbawiennego dla Jej ciała pilatesu. Punktem wyjścia do naszego spotkania jest wypowiedź Justyny Lipko-Koniecznej z rozmowy „Teatr wzmacniający”.

(Anka Herbut, Paweł Kulka, Justyna Lipko-Konieczna, Anna Rochowska, „Teatr wzmacniający”, rozm. przepr. Katarzyna Niedruny, Piotr Morawski, Dwutygodnik.com wyd. 352 z dn. 01/2023, Teatr wzmacniający | Teatr | Dwutygodnik | Dwutygodnik).

Podcasty dostępne są na Spotify Wrocławskiego Teatru Pantomimy, stronie www teatru i w mediach społecznościowych:

Spotify spotify.com

Youtube youtube.com/user/PantomimaWroc

Facebook facebook.com/PantomimaWroc

podcast_odcinek 2
Zobacz więcej o: