Odliczamy dni do premiery „Symfonii alpejskiej"

Próby do najnowszego przedstawienia Wrocławskiego Teatru Pantomimy inspirowanego postacią Wandy Rutkiewicz weszły w decydującą fazę. Premiera „Symfonii alpejskiej" w reżyserii Cezarego Tomaszewskiego odbędzie się 2 czerwca.

W poniedziałek ekipa twórców przeniosła z alei Dębowej, gdzie mieści się nasz teatr, do Centrum Sztuk Performatywnych PIEKARNIA, w którym odbędzie się premiera. Rozpoczęły się próby w nowej przestrzeni.

Jesteśmy na wymagającym etapie zadbania o zwartość spektaklu i spójność przekazu - mówi Cezary Tomaszewski, reżyser przedstawienia.

„Symfonia alpejska. Thriller spirytystyczno-pantomimiczny inspirowany postacią Wandy Rutkiewicz z muzyką Ryszarda Straussa” to symfoniczna pantomima akcji w dziewięciu krwawych obrazach pełnych miłości. To fantazmatyczna historia zaginionego ciała Wandy Rutkiewicz, które nawiedza i wzywa zespół mimów w momencie, kiedy odmowa dyskusji, ucieczka i zniknięcie wydają się już jedyną słuszną drogą.

„Symfonia alpejska” jest wyprawą w poszukiwaniu cielesno-politycznego uzdrowienia, wiodącą przez górskie hale, zamieszkane przez białych, puszystych Yeti, przypominających papieży i zjawy, łudząco podobne do Tomaszewskiego; łąki spowite legendą Wandy, unoszącą się we mgle; tybetańskie klasztory na szczytach ośmiotysięczników.

Nasze przedstawienie oferuje rodzaj fantazji czy halucynacji na temat tego, dokąd możemy uciec i co oznacza, że już nie mamy ochoty być tutaj - dodaje Tomaszewski.

Gramy:

2.06, godz. 19 - PREMIERA

3.06, godz. 16

4.06
, godz. 17

30.06, godz. 19

01.07, godz. 19

02.07, godz. 19

Bilety w cenie: 150 zł (premiera), 55 zł (normalny), 45 zł (ulgowy), 35 zł (grupowy) do kupienia tutaj.

Alpine Symphony, photo by Natalia Kabanow

Symfonia alpejska, fot. Natalia Kabanow