Nowa edukacja teatralna w Pantomimie. Ruszają zapisy!

Od ponad 8 lat Wrocławski Teatr Pantomimy realizował program edukacji teatralnej pod nazwą „Akcja: EDUKACJA”. Oferta zajęć adresowana była dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a zajęcia realizowane były na terenie całego Dolnego Śląska. Z nowym rokiem wrocławska pantomima zaprasza do udziału w odświeżonej formule zajęć. W ofercie warsztatowej pozostają flagowe zajęcia, jak Grupa Otwarta, ale pojawią się również nowości, jak warsztaty z krytyki teatralnej, animacji poklatkowej czy warsztaty prowadzone w języku angielskim.

Program edukacyjny w Pantomimie to przestrzeń dla każdego, kto chciałby poznać teatr nie tylko jako widz, ale również chciałby aktywnie realizować się w działaniach artystycznych. Zapraszamy naszych widzów do wspólnych poszukiwań nowych form ekspresji twórczej, form i sposób narracji współczesnego teatru.

 

Formy zajęć

Nasza oferta obejmuje: warsztaty teatralne zapoznające przede wszystkim ze sposobem pracy i budowania roli przez aktora-mima, warsztaty kompozycji muzyki teatralnej, warsztaty dramaturgii teatru ruchu, warsztaty krytyki teatralnej, animacji poklatkowej, fotografii teatralnej, warsztaty mistrzowskie z pantomimy zespołowej oraz warsztaty teatru fizycznego prowadzone w języku angielskim i ukraińskim. Prowadzącymi zajęcia są zarówno aktorzy wrocławskiej pantomimy, jak i artyści gościnni.

Z oferty edukacyjnej WTP skorzystać mogą dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy. Większość naszych zajęć odbywa się w siedzibie WTP na alei Dębowej 16.

 

Harmonogram zajęć i zapisy

  • Grupa Otwarta I (16+) - luty i marzec - prowadzący: Piotr Soroka i Krzysztof Szczepańczyk. Zajęcia we wtorki i czwartki w godz. 18:30-20:30. Zajęcia kończą się pokazem otwartym.
  • Grupa Otwarta II (16+) - marzec i kwiecień - prowadząca: Monika Rostecka. Zajęcia w poniedziałki i środy w godz. 18:30-20:30. Zajęcia kończą się pokazem otwartym.
  • Punkt krytyczny - zajęcia z krytyki teatralnej - marzec-czerwiec - prowadzący: Henryk Mazurkiewicz. Zajęcia w dwie wybrane soboty miesiąca plus online.

 

Zapisy na pozostałe warsztaty uruchomione zostaną wkrótce.

Pełna oferta warsztatowa znajduje się w zakładce EDUKACJA: https://pantomima.wroc.pl/edukacja/warsztaty-teatralne 

 

Zapraszamy!