„Niepokój przychodzi o zmierzchu" w kwietniu na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym KONTRAPUNKT w Szczecinie

Spektakl „Niepokój przychodzi o zmierzchu” w reż. Małgorzaty Wdowik zostanie zaprezentowany 23 kwietnia na Dużej Scenie w sekcji Międzynarodowego Konkursu Formy na 57. Edycję Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym KONTRAPUNKT organizowanym przez Teatr Lalek "Pleciuga" w Szczecinie i Teatr Współczesny w Szczecinie.

Podczas tegorocznego KONTRAPUNKTU zobaczymy spektakle reprezentujące różne przestrzenie teatru: od teatru lalek, poprzez performensy w przestrzeni publicznej, sztuki wizualne, po teatr dramatyczny. Festiwal chce docenić różnorodność, jednocześnie troszcząc się o to, by każdy mógł odnaleźć na scenie coś, co go porusza – dlatego tegoroczny KONTRAPUNKT rusza pod hasłem „Znajdź swój punkt widzenia!”.

Spektakl „Niepokój przychodzi o zmierzchu” zostanie zaprezentowany w sekcji Międzynarodowego Konkursu Formy, do którego ze wsparciem kuratorskim Agaty Kołacz i Henryka Mazurkiewicza zostało zaproszonych osiem spektakli (cztery z Polski i cztery zagraniczne). Tematycznie skupiają się one wokół wątków odchodzenia, ale też ciała i jego kondycji, w tym cielesności wykraczającej poza normatywne kanony.

Niepokój przychodzi o zmierzchu

Niepokój przychodzi o zmierzchu, fot. Natalia Kabanow