„Niepokój przychodzi o zmierzchu" w kwietniu na Festiwalu NOVÁ KOMEDIE

Nie kończy się dobra passa spektaklu Małgorzaty Wdowik. Po entuzjastycznym przyjęciu na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Boska Komedia w Krakowie i zdobyciu dwóch nagród za najlepszą scenografię (Aleklasndr Prowaliński i Jan Baszak) oraz za najlepszą drugoplanową rolę kobiecą dla Urszuli Kuśnierz, tym razem wyruszamy do Czech na festiwal NOVÁ KOMEDIE, który odbywa się w praskim teatrze Městská divadla pražská. Spektakl zaprezentujemy 11 kwietnia.

 

Festiwal NOVÁ KOMEDIE jest już trzecią edycją i odbędzie się w dniach 5 – 12 kwietnia. Zostaną na nim pokazane produkcje teatru niemieckiego, węgierskiego, słowackiego oraz polskiego. 

O spektaklu:

Świat, w którym panuje wieczna zima i przenikający chłód, pełny jest magicznego myślenia, zaklęć i modlitw. Widzimy go oczami małej dziewczynki wchodzącej w czas dorastania. Jest ona zarówno obserwatorką biegu wydarzeń, narratorką, jak i kreatorką fantazji - przechowuje wspomnienie tragedii, mierzy się z poczuciem winy i odpowiedzialności za rodziców, zmaga się z ukłuciami pustki. 

Zdjęcie do spektaklu "Niepokój przychodzi o zmierzchu"

Niepokój przychodzi o zmierzchu, fot. Natalia Kabanow