„Niepokój przychodzi o zmierzchu" na 44. Warszawskich Spotkaniach Teatralnych

„Niepokój przychodzi o zmierzchu" w reż. Małgorzaty Wdowik 23 maja zostanie zaprezentowany stołecznej publiczności na 44. Warszawskich Spotkaniach Teatralnych. 

To już czwarty festiwalowy pokaz spektaklu WTP w tym sezonie. „Niepokój przychodzi o zmierzchu" na podstawie książki Marieke Lucasa Rijnevelda - wizualna opowieść o doświadczeniu straty oraz o jej odkładaniu się w ciele i w wyobraźni; o próbie skonfrontowania się z tragedią, która więzi 10-letnią bohaterkę i jej bliskich w świecie pogrążonym w żałobie; o potrzebie odnalezienia sensu w śmierci - po gościnnych występach w Pradze, Szczecinie, tym razem zostanie zagrana na deskach Teatru Dramatycznego w Warszawie.

W ramach festiwalu zobaczymy najlepsze spektakle z całej Polski, m.in., Jak nie zabiłem swojego ojca i jak bardzo tego żałuję Mateusza Pakuły (Teatr Łaźnia Nowa / Teatr Żeromskiego w Kielcach), Mój pierwszy rave Agnieszki Jakimiak (Teatr Nowy w Łodzi), Pewnego długiego dnia Luka Percevala (Narodowy Stary Teatr w Krakowie), Genialna przyjaciółka Eweliny Marciniak (Narodowy Stary Teatr w Krakowie). 

 

Więcej informacji na temat festiwalu