Marcowe warsztaty edukacyjne w Pantomimie

edukacja ogólny cover

Cykl edukacyjny Wrocławskiego Teatru Pantomimy nabiera rozpędu. W marcu wystartuje pięć nowych grup warsztatowych, m.in. warsztaty mistrzowskie, z krytyki teatralnej czy fotograficzne.  Zapisy do grup trwają, a z oferty skorzystać mogą młodzież, dorośli oraz seniorzy.

 

Poniżej lista grup warsztatowych, do których można dołączyć:

 

1) Grupa Otwarta pod kierunkiem Moniki Rosteckiej

Uczestniczki i uczestnicy warsztatów pracować będą zarówno nad realizacją przedstawienia teatralnego, jak i nad warsztatem aktorskim.

„Korzystając z podstaw techniki pantomimy, identyfikacji, izolacji, kontrapunktu, a także dzięki zapoznaniu się z różnymi jakościami ruchu, pracy opartej na rytmach, kierunkach, kompozycji przestrzeni scenicznej, pracy zespołowej i solo, stworzymy przedstawienie, które mam nadzieję zapadnie nam w sercach, a umysł będzie wspominać. Let’s dance!” - mówi prowadząca, Monika Rostecka.

 

2) Punkt krytyczny, czyli warsztaty z krytyki teatralnej z Henrykiem Mazurkiewiczem

Punkt krytyczny to ”przestrzeń dla tych, którzy chcieliby porozmawiać o współczesnym teatrze, jego trendach, narracjach i wartościach w otwartej, przyjaznej atmosferze, a równocześnie z dbałością o wysoki poziom merytoryczny. To miejsce do rozwoju świadomości narzędzi do głębszego zrozumienia języka teatru oraz warsztatu pisania recenzji teatralnych. Do współprowadzenia kursu oraz dzielenia się własnym doświadczeniem zapraszani będą znani wykładowcy i krytycy teatralni” - zachęca Henryk Mazurkiewicz.

 

3) Warsztaty mistrzowskie z Anną Nabiałkowską i Mariuszem Sikorskim

Niepowtarzalna okazja do nauki pantomimy zespołowej i poznania unikatowej na skalę światową konwencji pantomimy zespołowej ukształtowanej przez Henryka Tomaszewskiego. Prowadzącymi zajęcia są aktorzy, którzy pracowali i kształcili się w sztuce mimu u mistrza Tomaszewskiego - Anna Nabiałkowska oraz Mariusz Sikorski.

 

4) Warsztaty fotografii teatralnej z Natalią Kabanow

Jak za pomocą aparatu oddać dramaturgię ruchu, uchwycić ładunek emocjonalny sceny, czy zaprezentować charakter postaci?

Oprócz teorii i tajników pracy fotografa teatralnego, duża część zajęć przewiduje przede wszystkim ćwiczenia praktyczne. Uczestnicy zajęć swoje umiejętności będą ćwiczyć i sprawdzać podczas prób zespołu aktorskiego WTP, prób medialnych do repertuarowych premier Teatru oraz podczas warsztatów i pokazów Grupy Otwartej. Z prac uczestników powstanie wystawa powarsztatowa.

 

Pełna oferta edukacyjna oraz niezbędne informacje o zapisach, cenach i terminach warsztatów: https://pantomima.wroc.pl/edukacja/warsztaty-teatralne.