Mapa - koncert na tarasie

Już 10 września Wrocławska Pantomima zainauguruje nowy cykl wydarzeń w swojej siedzibie. Taras zabytkowej willi stanie się teatralną sceną muzyczną, a wydarzeniem otwierającym cykl jest koncert zespołu Mapa, projektu cenionej wrocławskiej artystki — Magdy Pasierskiej.

Tak o projekcie Koncerty na tarasie mówi Agnieszka Charkot – nowa dyrektorka WTP:

Koncerty na tarasie naszej willi będą wprowadzały Was w muzyczne klimaty zbliżających się premier. A jak wiadomo – muzyka w teatrze ruchu jest ważna. Daje nam bodźce, ustawia rytmy i tempo działań, pomaga w prowadzeniu monologu wewnętrznego, może być dla nas pretekstem, może wywracać sensy, zmieniać znaczenia albo je pogłębiać… ufff, możliwości jest wiele. Mim bez muzyki, jest często jak ryba bez wody, ale wiadomo – jest jeszcze cisza! Cisza też jest ważna, może i ważniejsza, ale o niej innym razem.

10 września Teatr zaprasza na koncert Mapy – eklektycznej fuzji syntetycznej elektroniki rodem z berlińskich scen muzycznych, naturalnych brzmień sekcji instrumentów oraz niecodziennego głosu Magdy, która śpiewa, czasem melorecytuje i rapuje osobiste teksty, ale także improwizuje wokalnie. W listopadzie 2021 roku światło dzienne ujrzał pełnoprawny debiut artystyczny Mapy pt. „Wzywam Cię” – album niebanalny, zakręcony, pełen alternatywnych dźwięków i elektronicznych rozwiązań. Mapę, prócz Magdy Pasierskiej, tworzą utalentowani i wszechstronni kompozytorzy i producenci: Piotr Adamiak i Paweł Rychert. 

Mapa wraz z Szymonem Tomczykiem, wrocławskim kompozytorem, będzie autorką muzyki do najnowszej premiery WTP: mickiewiczowskich „Ballad i romansów”. Premiera zaplanowana na 20 października powstaje w konwencji trzyodcinkowego mini serialu teatralnego w reżyserii Zdenki Pszczołowskiej, Piotra Soroki i Błażej Peszka.Koncert na tarasie — Mapa

10 września, godz. 20:00

Wrocławski Teatr Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego

Aleja Dębowa 16

bilety: 30 zł normalny | 20 zł ulgowy

www.bilety.pantomima.wroc.pl

Więcej informacji o Mapie: https://linktr.ee/mapa.music

Zobacz więcej o: