Maj i czerwiec w pantomimie

Przed nami ostanie dwa miesiące sezonu 2023/2024. Przestawiamy propozycje na maj i czerwiec.

 

Maj rozpoczniemy premierą I love Chopin duetu Piaskowski/Sulima. Premiera zaplanowana jest na 17 maja w Wytwórni Filmów Fabularnych przy ul. Wystawowej 1. Muzyka Chopina stanie się portalem do zakamarków rzeczywistości i marginesów wyobraźni, ale też do poszukiwania w niej pocieszenia, otulenia i ucieczki. Przedstawienie ma też być przyczynkiem do rozmowy na temat skomplikowanej, nieoczywistej natury i źródeł twórczości, także tej uznawanej za „narodową". Czy będzie to spektakl o Chopinie? Przekonajcie się sami ;)

 

Bilety

 

Zdjęcie z prób do spektaklu

Zdjęcie z prób, fot. Rafał Skwarek

W czerwcu zapraszamy najmłodszych Widzów z rodzinami na bajeczne przestawienie Mikrokosmos w reż. Konrada Dworakowskiego. Spektakl zagramy w letniej odsłonie w naszym Ogrodzie przy alei Dębowej 16.

Christian Andersen napisał Calineczkę poszukując w dziecku, którego metaforą jest dwuipółcentymetrowa dziewczynka, dowodu bezbronności, posłuszeństwa, niewinności; wskazując jednocześnie ogromny wpływ świata zewnętrznego na to, co dzieje się z bohaterem. Mikrokosmos jest swobodną interpretacją tej popularnej baśni.

Terminy: 1, 2 czerwca | godz. 11:00, oraz 23 czerwca w Dzień Ojca o godz. 10:00 i 17:00

Bilety 

Mikrokosmos (2023), reż. Konrad Dworakowski, fot. Natalia Kabanow

Mikrokosmos, fot. Natalia Kabanow

Trzecia naszą propozycją jest spektakl, który zakwalifikował się do finału w finale 30. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej! Mowa o Symfonii alpejskiej. Thrillerze spirytystyczno-pantomimiczny inspirowanym postacią Wandy Rutkiewicz z muzyką Ryszarda Straussa Klaudii Hartung-Wójciak w reż. Cezarego Tomaszewskiego. 

Komisja Artystyczna w składzie Dominik Gac, Piotr Hildt, Andrzej Lis, Anna Jazgarska, Szymon Kazimierczak, Wanda Świątkowska oraz Jacek Sieradzki (przewodniczący) wybrała do finału konkursu 14 najciekawszych realizacji scenicznych polskiego dramatu współczesnego spośród 154 zgłoszonych!

Spektakl zagramy 13 i 14 czerwca o godz. 19:00 w Centrum Sztuk Performatywnych Instytutu Grotowskiego. 


Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

 

Alpine Symphony, dir. Cezary Tomaszewski, photo by Natalia Kabanow

Symfonia alpejska, fot. Natalia Kabanow