Kontr-akt

Kontr-akt

premierowa prezentacja w ramach 18. Biennale Sztuki Mediów WRO 2019 CZYNNIK LUDZKI / HUMAN ASPECT

Instalacja performatywna Kontr-akt to spotkanie tradycji teatralnych Henryka Tomaszewskiego i sztuki mediów. Punktem wyjścia do tego eksperymentu stały się metody pracy Tomaszewskiego, jego koncepcja teatru, a przede wszystkim pamięć o nim i wspomnienia zachowane przez aktorów z nim pracujących i współtworzących Wrocławski Teatr Pantomimy. Ich doświadczenia spotykają się z audiowizualnymi poszukiwaniami IP Group – zyskując nowe konteksty i znaczenia. Rozwiązania artystyczne, wykorzystujące technologię, stają się tutaj partnerami scenicznymi aktorów pantomimy, a jednocześnie w autorski sposób nawiązują do pracy z obrazem i wizualnymi aspektami, które szczególnie interesowały i inspirowały Tomaszewskiego.

Nakładające się środowiska ciała i technologii pozwalają odnaleźć nowe przestrzenie i możliwości dla aktorów teatru ruchu i twórców pracujących z mediami. Jest to również okazja, by poddać próbie czasu koncepcje teatralne Henryka Tomaszewskiego.

 

Kontr-akt to kreacja zespołowa IP Group i Wrocławskiego Teatru Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego.

 

Premierę instalacji performatywnej dofinansowano ze środków MKiDN pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, z budżetu UMWD i Gminy Wrocław


Twórcy spektaklu:

koncepcja ruchu scenicznego i działanie aktorskie: AGNIESZKA KULIŃSKA, ANNA NABIAŁKOWSKA, ARTUR BORKOWSKI, ZBIGNIEW SZYMCZYK

koncepcja przestrzeni, cyfrowe przetwarzanie sygnałów, multimedia: IP Group (BOGUMIŁ MISALA, JAKUB LECH, PIOTR CHOROMAŃSKI)


Premiera:
16 maja 2019 w IP Studio, ul. Ruska 46A III p., Wrocław