Komisja konkursu na debiut reżyserski w pantomimie w składzie: Zbigniew Szymczyk – dyrektor Wrocławskiego Teatru Pantomimy, Agnieszka Charkot – sekretarz literacka i adept WTP, Artur Borkowski – aktor WTP, po przeprowadzeniu czterech rozmów z realizatorami zaproszonymi do II etapu: Łukaszem Zaleskim, Tomaszem Szczepankiem, Grzegorzem Simborowskim i Przemysławem Jaszczakiem postanowiła zaprosić do współpracy i powierzyć realizację premiery Tomaszowi Szczepankowi, który przedstawił propozycję realizacji „Medei” Eurypidesa. Premiera przedstawienia odbędzie się 22. marca na Scenie na Świebodzkim.

Konkurs na Debiut Reżyserski we Wrocławskim Teatrze Pantomimy adresowany był do młodych twórców teatralnych, reżyserów, którzy nie ukończyli jeszcze 35. roku życia. Celem konkursu jest wspieranie i zachęcanie młodych reżyserów do poszukiwań oryginalnych
i autorskich sposobów wypowiedzi artystycznej w konwencji pantomimy zespołowej.

Premiera przedstawienia powstanie w ramach obchodów 100. rocznicy  urodzin Henryka Tomaszewskiego dofinansowanych ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.