Wrocławski Teatr Pantomimy zakończy sezon artystyczny 2016/2017 wyjazdowo. Przedstawienia pokażemy w Zielonej Górze i Legnicy w ramach projektu „Pantomima NOW” oraz w Warszawie na 17. Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Mimu.

Przedstawienie „BATORY trans” w reżyserii Martyny Majewskiej zakończy wiosenną odsłonę projektu „Pantomima NOW” w ramach programu Scena dla Tańca 2017. Jest to przedstawienie inspirowane losami pasażerów statku Batory opisanymi w książce Bożeny Aksamit „Batory. Gwiazdy, skandale i miłość na transatlantyku”. Rejs Batorym to czas na zmierzenie się z wyobrażeniami – o emigracji, o potrzebie zmiany, o ucieczce, o tęsknocie, o konieczności. 8 czerwca wrocławskich mimów zobaczy zielonogórska publiczność w Lubuskim Teatrze w Zielonej Górze, a 17 czerwca spektakl będzie pokazany na scenie Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy. Po każdym z przedstawień odbędzie się spotkanie i rozmowa zespołu WTP z publicznością.

Projekt „Pantomima NOW” zakłada prezentację przedstawień z najnowszego repertuaru Wrocławskiego Teatru Pantomimy i współczesne tendencje w pantomimie w miastach, w których nie działają repertuarowe teatry tańca i ruchu. Projekt realizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla tańca 2017 i dofinansowany z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Dolnego Śląska.

15 czerwca na Scenie na Woli Teatru Dramatycznego w Warszawie, wrocławska Pantomima pokaże przedstawienie „Szkoła błaznów” w reżyserii Zbigniewa Szymczyka podczas 17. edycji Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Mimu. Spektakl powstał z inspiracji dramatem Michela de Ghelderode’a. Kluczem do interpretacji tekstu belgijskiego dramaturga, było ostatnie słowo padające w „Szkole błaznów” – okrucieństwo. Twórcy w przedstawieniu zastanawiają się nad koncepcją losów ludzkości, jak również pojedynczego życia, jako historii okrucieństwa, przemocy i prześladowań.

Bilety na wszystkie przedstawienia dostępne są w kasach teatrów.