Rusza Teatralny Plac Zabaw, czyli warsztaty ruchowo-teatralne dla najmłodszych widzów naszego teatru. Zajęcia realizujemy wspólnie z Kinem Nowe Horyzonty w niedzielne poranki w siedzibie KNH na ul. Kazimierza Wielkiego.

 

Teatralny plac zabaw Wrocławskiego Teatru Pantomimy to pole do szeroko pojętego eksperymentu ruchowego, plastycznego i przede wszystkim teatralnego. Nie boimy się szalonych pomysłów, lubimy zaskakiwać i dajemy się ponieść wyobraźni i dobrej zabawie.

Nasi aktorzy bardzo dobrze wiedzą, jak wyczarować idealną przestrzeń do dziecięcych zabaw, która jest wymarzonym miejscem dla wyobraźni, radości i artystycznej wolności. Zajęcia dla dzieci i ich rodziców przewidziane są jako wspólna zabawa, w ramach której pedagodzy wykorzystują elementarne i sprawdzone ćwiczenia ogólnorozwojowe dostosowane do wieku dzieci.

 

Zajęcia trenują pamięć ruchową, wyobraźnię i ekspresję pozawerbalną za pomocą prostych ćwiczeń pantomimicznych i zabaw ruchowych. Podczas naszych zajęć dzieci rozwijają swoją emocjonalność ruchową, wrażliwość i inteligencje społeczną. Nasza propozycja teatralno-edukacyjna dla najmłodszych pomaga przezwyciężyć nieśmiałość oraz wesprzeć wieloaspektowy rozwój dziecka tak, aby skutecznie i umiejętnie przyczynić się do rozwoju umiejętności poznawczych i komunikacyjnych.

 

 

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Zajęcia odbywają się w ramach niedzielnych Poranków Filmowych. W każdą niedzielę od 8 października 2017 do końca czerwca 2018 o godz. 10:00 starujemy od oglądania animacji, a po nich zaczynamy warsztaty. Podczas zajęć nawiązujemy do tematów, motywów i bohaterów oglądanych przed chwilą bajek.

Więcej informacji o Porankach Filmowych i repertuarze znajdą Państwo na stronie Kina Nowe Horyzonty.

 

 

Koordynator warsztatów dla dzieci: Agnieszka Charkot, agnieszka.charkot@gmail.com   tel. 71/337 21 03

 

TEATRALNY PLAC ZABAW jest częścią projektu edukacyjnego WTP pn. „Akcja: EDUKACJA 2.0”  i dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Partnerem TPZ jest Kino Nowe Horyzonty.