Dziś, tj. 14 grudnia 2017, we Wrocławskim Teatrze Pantomimy rozpoczęły się próby do nowego przedstawienia w reżyserii Joanny Gerigk. 

 

„Café Panique” w reżyserii Joanny Gerigk powstaje na motywach opowiadań Rolanda Topora ze zbiorów „Cztery róże dla Lucienne” oraz „Najpiękniejsza para piersi na świecie”. Motywem łączącym fabularną oś przedstawienia będzie temat samotności i sposoby radzenia sobie z nią.

Joanna Gerigk do współpracy zaprosiła kompozytora Sebastiana Ładyżyńskiego, scenografa Michała Dracza oraz aktorów wrocławskiej Pantomimy: Annę Nabiałkowską, Monikę Rostecką, Artura Borkowskiego, Jana Kochanowskiego, Mateusza Kowalskiego, Piotra Sabata, Mariusza Sikorskiego i Krzysztofa Szczepańczyka. Premiera przedstawienia planowana jest na 9. lutego 2018 na Scenie na Świebodzkim.

Joanna Gerigk – urodzona w Starogardzie Gdańskim reżyserka teatralna. Odbyła roczny staż w Akademie Múzických Umění Divadelní Fakulta (DAMU) w Pradze. Teatrolog, absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie. Ukończyła Studium Technik Teatralnych i Filmowych w Łodzi. Wieloletnia instruktorka teatralna, pracowała z młodzieżą i dorosłymi, prowadziła autorskie warsztaty oraz edukacje teatralne. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Pisze adaptacje i sztuki teatralne. W roku 2010 otrzymała nagrodę na Festiwalu Dramaturgii Współczesnej w Poznaniu. Odbyła liczne praktyki reżyserskie, między innymi w Teatrze Współczesnym we Wrocławiu, Teatrze Współczesnym w Szczecinie, w Dejvickem Divadle w Pradze. Jako scenarzystka i reżyser na stałe współpracuje z Divadlem NoKakabus w Pradze.