Wrocławski Teatr Pantomimy wznawia swoją publikację o pantomimie dla najmłodszych czytelników. 1 grudnia o 11:00 w Cocofli – books art cafe wine bar odbędzie promocja książki, a wydarzenie będzie miało charakter warsztatów teatralno-plastycznych dla dzieci w wieku 5-7 lat wraz z rodzicami.

Wrocławska pantomima od dłuższego czasu ma w swojej ofercie działania adresowane do młodego widza, w tym przedstawienia i warsztaty teatralne. Na bazie tych doświadczeń powstała książka, która zaskakuje nie tylko pomysłowością, ale przede wszystkim w przystępny sposób komunikuje się z młodym czytelnikiem.

„Pantomima” ukazała się premierowo w 2016 roku w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 i towarzyszyła obchodom 60-lecia powstania Wrocławskiego Teatru Pantomimy. Nakład rozszedł się błyskawicznie, a pozytywne opinie o publikacji przekonały teatr do zrobienia dodruku. „Pantomima” to pierwsza taka publikacja wrocławskiej pantomimy. Książka pełna jest interaktywnych zabaw, które w sposób prosty, ale nastawiony na pracę wyobraźni, tłumaczą pojęcia charakterystyczne i ważne dla pantomimy, m.in.: mimika, gest, iluzja, choreografia. Każde z haseł wyjaśnione jest za pomocą zabaw i gier z wykorzystaniem wielu technik drukarskich. „Pantomima” jest książką do wysuwania, ugniatania, przesuwania, animowania, dotykania, kręcenia.
1 grudnia książki będzie można zakupić z 25% zniżką, w cenie 29 zł.
Koncepcję książki opracowała Agnieszka Charkot, projekt graficzny jest autorstwa Studio370.

Bezpłatne warsztaty w trakcie promocji książki poprowadzą Agnieszka Charkot i Piotr Soroka.

Ze względu na specyfikę warsztatów ilość miejsc jest ograniczona i obowiązują wcześniejsze zapisy. Zgłoszenia przyjmuje Piotr Soroka: pio.soroka@gmail.com