Serdecznie zapraszamy na przedstawienie BATORY trans w reżyserii Martyny Majewskiej, które otworzy nowy sezon teatralny Wrocławskiego Teatru Pantomimy.

 

30 września zapraszamy na Otwarcie Sezonu Teatralnego 2017/2018. Sezon inauguruje przedstawienie BATORY trans inspirowane książką Bożeny Aksamit Batory. Gwiazdy, skandale i miłość na transatlantyku i opisanymi w niej losami pasażerów statku, który w okresie międzywojnia kursował na liniami GAL-u (Gdynia – Ameryka Linie Żeglugowe). Rejs Batorym to czas na zmierzenie się z wyobrażeniami – o emigracji, o potrzebie zmiany, o ucieczce, o tęsknicie, o konieczności.

Po przedstawieniu, w foyer teatru odbędzie się spotkanie z Dyrekcją, Zespołem Artystycznym i pracownikami Wrocławskiego Teatru Pantomimy. Będzie to wyjątkowa okazja do rozmowy z mimami o planach artystycznych, działaniach edukacyjnych lub do wymiany opinii na inne tematy.

BATORY trans można zobaczyć 30 września (w dniu Otwarcia Sezonu) oraz 1 października, o godz. 19.00 na Scenie na Świebodzkim.