13 listopada zapraszamy na ostatnie przedstawienie w ramach projektu Pantomima NOW.  Publiczność Teatru Kochanowskiego w Opolu zobaczy „Pustkę. Pustynię. Nic.” w reżyserii Leszka Bzdyla.

„Pustka. Pustynia. Nic.” to pierwsze przedstawienie Leszka Bzdyla we Wrocławskim Teatrem Pantomimy, gdzie w latach 1987-1990 był aktorem-mimem. Spektakl jest próbą przełożenia formy i tematów, które podejmował Witold Gombrowicz, na język pantomimy. Jest ciosem w językowe konteksty i uwikłania w twórczości autora „Dzienników”; jest skandalem i profanacją, próbą zagubienia człowieka w drugim, trzecim i czwartym człowieku.

Projekt Pantomima NOW  to cykl objazdowych przedstawień Wrocławskiego Teatru Pantomimy, w ramach którego widzowie z Zielonej Góry, Legnicy i Opola mogli zobaczyć ostatnie realizacje i współczesne tendencje w teatrze pantomimy. W jesiennym objeździe Wrocławski Teatr Pantomimy prezentuje przedstawienie pt. Pustka. Pustynia. Nic. w reżyserii Leszka Bzdyla i inspirowane Dziennikami Witolda Gombrowicza. Ostatni spektakl w ramach projektu zaprezentowany zostanie 13 listopada, o godz. 19.00 w Teatrze Kochanowskiego w Opolu.

Celem programu Scena dla Tańca jest prezentacja najważniejszych przedstawień polskich artystów zajmujących się tańcem i ruchem w miastach, które nie mają profesjonalnych i repertuarowych zespołów teatrów ruchu. Partnerami Pantomima NOW są:  Lubuski Teatr w Zielonej Górze i Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy, Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Każdemu przedstawieniu towarzyszy spotkanie z artystami. Bilety w cenie 20 zł są dostępne w kasie teatru.

Projekt realizowany we współpracy z Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla tańca 2017