27 marca rozpoczną się ogólnopolskie obchody Międzynarodowego Dnia Teatru w ramach projektu Dotknij Teatru. W tym roku Wrocławski Teatr Pantomimy zaprasza na przedstawienie „Mikrokosmos” i spotkanie z zespołem aktorskim.

 

29 marca Pantomima zaprasza do wspólnego świętowania Dnia Teatru. O godz. 10.00 i 12.00 na Scenie na Świebodzkim zaprezentuje przedstawienie „Mikrokosmos” w reżyserii Konrada Dworakowskiego (nie tylko) dla młodej publiczności. Po drugim spektaklu (około godz. 13.10) odbędzie się spotkanie z zespołem aktorskim i rozmowa z publicznością, w czasie której każdy z widzów będzie mógł zapytać o wszystko, co jest związane z teatrem. Spektakle i spotkanie odbędą się na Scenie na Świebodzkim.

„Mikrokosmos” powstał na motywach baśni Hansa Christiana Andersena pt.: „Calineczka”. W interpretacji Dworakowskiego jest to jednak bohaterka ciekawa świata, która nie boi się wyzwań i przeciwności losu.

Dotknij Teatru to ogólnopolski projekt organizowany z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. Co roku inaugurowany jest 27 marca, dokładnie w Dzień Teatru i trwa do 3 kwietnia. Jego celem jest stworzenie możliwości twórczego spotkania artystów teatru i widzów.