Wrocławski Teatr Pantomimy zaprasza mieszkańców Wrocławia i okolic na bezpłatne warsztaty teatralne, do których inspiracją będą poszukiwania i inspiracje Henryka Tomaszewskiego.
Warsztaty poprowadzą aktorki wrocławskiej Pantomimy – Agnieszka Dziewa i Agnieszka Kulińska, zajęcia odbywać się będą w cyklu weekendowym.

Wielką pasją Henryka Tomaszewskiego były zabawki, zwłaszcza lalki, które zbierał od 1967 roku. Unikatowe lalki i zabawki zbierane w czasie podróży z Wrocławskim Teatrem Pantomimy, często z najodleglejszych zakątków świata, stały się inspiracją do przeprowadzenia warsztatów i opowiedzenia historii o XIX wiecznych porcelanowych lalkach, „wybawionych” misiach i innych przenoszących w świat dzieciństwa eksponatach.

Pantomima zaprasza do wspólnego poszukiwania w tych tematach, zmierzenia się z konwencją pantomimy zbiorowej, poszukiwań w ruchu i odkrywaniu wrażliwości i pamięci ruchowej ciała.

MIASTA W RUCHU to działania warsztatowe Wrocławskiego Teatru Pantomimy opracowane z okazji jubileuszu 60-lecia Teatru. Do wspólnej pracy zaprosiliśmy te miasta i te instytucje kultury, z którymi nasz Teatr ma szczególne powiązania. Podobne edycje warsztatów odbywają się również m.in. w: Warszawie, Gdańsku i Krakowie.

Warsztat skierowany jest do osób dorosłych powyżej 50 roku życia.
Ilość osób: 20
Podczas warsztatów poznamy podstawy techniki pantomimy, rozwiniemy swoją plastykę i świadomość ciała, pamięć ruchową, przestrzenną. Włączymy w nasze działania problem identyfikacji z przestrzenią, przedmiotem, pracę z rekwizytem, rytmem, napięciami i jakościami ruchu. Poznane techniki wykorzystane zostaną do budowania etiud solowych i grupowych, które złożą się na finałowy pokaz powarsztatowy.

Terminy zajęć: 2, 3, 4, 9, 10, 11, 16 września
Pokaz finałowy: 17 września
Godz. 16.00-19.00
Prowadzące: Agnieszka Dziewa, Agnieszka Kulińska
Zapisy: pio.soroka@gmail.com
Zajęcia będą odbywały się w siedzibie WTP, al. Dębowa 16