Wrocławski Teatr Pantomimy i Polski Teatr Tańca zapraszają na darmowe warsztaty pantomimy i ruchu w ramach projektu Miasta w Ruchu. Zajęcia odbędą się od 13 do 17 grudnia w Poznaniu, w siedzibie Polskiego Teatru Tańca.

Miasta w Ruchu to cykl działań edukacyjnych Wrocławskiego Teatru Pantomimy, które odbywają się w miastach, z którymi Pantomima ma wyjątkowe połączenia. Warsztaty odbywają się w ramach 60. jubileuszu Teatru.

Poznań był początkiem życia Mistrza, tu się urodził, tu zbierał pierwsze doświadczenia i inspiracje. My chcemy nawiązać do początków jego twórczości, lat 50 i 60, gdy w polskiej kulturze nadchodziły czasy odwilży politycznej, a teatrem zawładnęła awangarda i poszukiwania nowych form wypowiedzi artystycznej. W czasie warsztatów skupimy się na teatrze formalnym, na środkach wyrazu charakterystycznych dla wczesnego okresu twórczości Tomaszewskiego przetworzonych przez współczesne techniki i możliwości jakie daje teatr. Będzie to swoista historyczną podróżą przez lata pantomimy wrocławskiej, a efektem będzie wspólnie wypracowana etiuda zespołowa.

Poznańska edycja warsztatów Miasta w Ruchu będzie powrotem do klasycznej pantomimy, pracy zespołowej i form obrazów nawiązujących do początków teatru Tomaszewskiego.

Pedagogami w czasie zajęć będą aktorzy Wrocławskiego Teatru Pantomimy – Mateusz Kowalski i Krzysztof Szczepańczyk. Warsztaty przeznaczone są dla osób dorosłych (16-40 lat), doświadczenie nie jest wymagane. Udział jest darmowy, liczba miejsc ograniczona (20 osób), decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy na warsztaty prowadzi impresariat Polskiego Teatru Tańca.

Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.