Wrocławski Teatr Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego rozpoczyna objazd w ramach programu Teatr Polska. 30 września dwukrotnie zaprezentuje przedstawienie „Hydrokosmos” w Nowej Soli.

Program Teatr Polska to cykl objazdowych pokazów przedstawienia „Hydrokosmos” wrocławskiej Pantomimy, który rozpocznie się prezentacją dwóch spektakli 30 września w Nowosolskim Domu Kultury. Widowisko w reżyserii Konrada Dworakowskiego na podstawie baśni H. Ch. Andersena „Mała syrenka” podejmuje temat miłości i poświęcenia. Tytułowa bohaterka ryzykuje wszystko, wierząc w siłę uczucia i dążąc do spełniania wbrew logice i przyjętym zasadom.
Oryginalne plastyczne obrazy i wyrazisty ruch zespołu Wrocławskiego Teatru Pantomimy, kostiumy Marii Balcerek oraz muzyka Tomasza Krzyżanowskiego tworzą bogatą plastyczną wizję świata morskiego i lądowego.

Każdej porannej prezentacji spektaklu towarzyszyły będą bezpłatne warsztaty edukacyjne pt.: „Jak ryba w wodzie”, prowadzone przez aktorów Pantomimy, którzy zapraszają do podwodnego świata zwierząt i roślin. Praca będzie oparta na zgłębianiu tematów poruszanych w przedstawieniu.

Teatr Polska jest ogólnopolskim programem promocji teatru wśród mieszkańców mniejszych miejscowości, mających ograniczony dostęp do oferty teatralnej.

Projekt realizowany w ramach programu Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego „TEATR POLSKA” ze środków MKiDN.
Gramy:
30 września, godz. 11.00 i 18.00
Nowosolski Dom Kultury w Nowej Soli
Rezerwacje i bilety, zgłoszenia na warsztaty: Nowosolski Dom Kultury