W tym roku po raz piąty Wrocławski Teatr Pantomimy bierze udział w akcji Bilet za 350 groszy, który w ramach obchodów Dnia Teatru Publicznego organizuje Instytut Teatralny. Z tej okazji 18 maja zespół pantomimy zagra przedstawienie Pustka. Pustynia. Nic. w reżyserii Leszka Bzdyla.
Bilety za 350 groszy można będzie kupić w dniu spektaklu – 18 maja, bezpośrednio w kasach biletowych Teatru Polskiego, w godzinach 11:00-14:00 i 15:00-19:00. Jedna osoba może kupić maksymalnie dwa bilety, teatr nie prowadzi rezerwacji miejsc. Gramy 18 maja, godz. 19:00, Scena Kameralna.
W tym roku Dzień Teatru Publicznego obchodzony będzie po raz piąty. Pomysł DTP zrodził się w 2015 roku, kiedy teatr publiczny w Polsce świętował 250-lecie istnienia. Majowa akcja biletu za grosze, w którą zaangażowało się wówczas 100 teatrów publicznych, była jednym z najważniejszych wydarzeń obchodów i cieszyła się dużym zainteresowaniem. Na widowniach zasiadło blisko 50 tysięcy widzów – także, a może przede wszystkim, tych, którzy do teatru zaglądają rzadko lub wcale. Ten entuzjazm udało się utrzymać w kolejnych latach.
W tegorocznej akcji „Bilet do teatru za 350 groszy” z okazji Dnia Teatru Publicznego znów weźmie udział ok. 100 teatrów z kilkudziesięciu polskich miast. Sprzedaż biletów – prowadzona tylko w kasach teatrów – rozpocznie się 18 maja, ale spektakle „za grosze” będą grane przez cały tydzień – aż do 26 maja. O tym, że w teatrze „grosze grają rolę” przypominać będzie symboliczna cena biletu, która wyniesie w tym roku 350 groszy (3,5 zł).
Szczegółowe informacje na temat wszystkich granych w ramach DTP spektakli dostępne będą od 18 kwietnia na przygotowanej z tej okazji stronie-kalendarzu www.dzienteatrupublicznego.pl oraz na stronie Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego.

Spektakl grany w ramach piątej edycji Dnia Teatru Publicznego oraz towarzyszącej mu akcji „Bilet do teatru za 350 groszy”. Wydarzenie dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowane przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.