Wrocławski Teatr Pantomimy kolejny raz bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Bilet do teatru za 500 groszy”, która organizowana jest z okazji Dnia Teatru Publicznego. 

W tym roku Dzień Teatru Publicznego obchodzony będzie już po raz trzeci. Pomysł tego święta zrodził się w 2015 roku, kiedy teatr publiczny w Polsce obchodził 250-lecie swojego istnienia. Majowa akcja biletu za grosze, w którą zaangażowało się 100 teatrów publicznych w całej Polski była jednym z najważniejszych wydarzeń obchodów i cieszyła się wielkim powodzeniem. Na widowniach zasiadło blisko 50 tysięcy widzów – także tych, którzy do teatru zaglądają rzadko lub wcale.

W akcji „Bilet do teatru za 500 groszy” z okazji Dnia Teatru Publicznego weźmie udział 97 teatrów z 38 polskich miast, w tym Wrocławski Teatr Pantomimy z przedstawieniem „Mikrokosmos” w reżyserii Konrada Dworakowskiego. Sprzedaż biletów za 5 złotych prowadzona będzie wyłącznie 13 maja, we wszystkich kasach Teatru Polskiego we Wrocławiu, a przedstawienie zagramy 18 maja o godz. 17.00 na Scenie Kameralnej (ul. Świdnicka 28).

Uwaga! W ramach akcji jedna osoba może kupić nie więcej niż 5 biletów za 500 groszy. Wrocławski Teatr Pantomimy nie prowadzi rezerwacji na w/w przedstawienie.

 

Spektakl grany w ramach Dnia Teatru Publicznego oraz towarzyszącej mu akcji „Bilet do teatru za 500 groszy”, która finansowana jest z środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowana przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.