Ruszają zapisy na czerwcowe warsztaty teatralne Grupy Otwartej ze Zbigniewem Koźmińskim w ramach projektu Akcja: EDUKACJA 3.0.

Podczas prac warsztatowych podejmiemy się próby zbudowania postaci w kontekście realizmu psychologicznego.
Poprzez elementarne zadania aktorskie nie tylko pokonamy nudę, która prześladuje nas wszystkich, a w teatrze nie ma prawa istnieć, ale także stworzymy intymny świat pełen życia.
Przyjrzymy się wewnętrznym narodzinom postaci i procesowi jej powstawania. Poszukamy prawdziwej emocji, kłamstwa i tych reakcji, które pozwolą nam poczuć smak scenicznego „bycia”.
Dotkniemy romantycznej wizji „bycia aktorem” mierząc się z demonami udawactwa, kłamstwa, narcyzmu, a przede wszystkim własnymi słabościami i kompleksami.
Ruszamy na wyprawę nieprzebytymi szlakami, by poszukać prawdy – tej własnej, jak i prawdy „czytanej” przez widza. W dialogu, monologu, ruchu, geście czy bezruchu; wyjdziemy poza strefę komfortu, aby porozmawiać z samym sobą na oczach ludzi.
Zdobędziesz się na odwagę?

 

Zajęcia odbywać się będą w piątki, w godz. 16:00-20:00, w sali prób Wrocławskiego Teatru Pantomimy.

ZAPISY: Piotr Soroka, pio.soroka@gmail.com

Decyduje kolejność zgłoszeń. Ilość miejsc jest ograniczona.

Więcej informacji na stronie www.pantomima.wroc.pl w zakładce edukacja

Warsztaty w Grupie Otwartej są częścią projektu edukacyjnego WTP Akcja: EDUKACJA 3.0 i adresowane są do młodzieży, dorosłych i seniorów. Autorski program zajęć, opracowany przez pedagogów i aktorów wrocławskiej pantomimy, daje możliwość zapoznania się z różnymi formami pantomimy, w tym szczególnie pantomimy zespołowej ukształtowanej przez Henryka Tomaszewskiego. W programie warsztatów znajdują się zarówno zajęcia z techniki, podczas których uczestnicy poznają elementarne zasady pantomimy (m.in. kontrapunkt, tok, iluzję czy identyfikację), jak i zajęcia aktorskie skupiające się na indywidualnej i zespołowej pracy nad scenami i etiudami.

Warsztaty odbywają się w miesięcznych i dwumiesięcznych blokach. Pod opieką reżyserską zespołu aktorskiego WTP grupa ma za zadanie przygotować pokaz powarsztatowy lub przedstawienie teatralne.

Zadanie dofinansowane jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i z budżetu UMWD