Wrocławski Teatr Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego kończy i podsumowuje sezon teatralny 2017/2018. 

W mijającym sezonie we Wrocławskim Teatrze Pantomimy odbyła się premiera pt.: „Café Panique” w reżyserii Joanny Gerigk. Przedstawienie inspirowane opowiadaniami Rolanda Topora spotkało się z dobrym przyjęciem publiczności oraz krytyków.

Od września do czerwca teatr zagrał czterdzieści pięć przedstawień, w tym cztery poza Wrocławiem. Na afiszu znalazły się przedstawienia dla widzów dorosłych, np. „BATORY trans”, „Bachantki”, „Historia brzydoty”, „Pustka. Pustynia. Nic.”, „Dom Bernardy Alba”, „Poławiacze papieru”, jak i dla najmłodszych widzów pantomimy – „Mikrokosmos”, „Gdzie jest miłość?”, czy „Hydrokosmos”.

W ramach programu Instytutu Muzyki i Tańca pn. Scena dla tańca, spektakl „Pustka. Pustynia. Nic.” w reżyserii Leszka Bzdyla grany był w Teatrze Jana Kochanowskiego w Opolu, Lubuskim Teatrze w Zielonej Górze oraz w Teatrze Heleny Modrzejewskiej w Legnicy. Natomiast „Szkoła Błaznów” w reżyserii Zbigniewa Szymczyka prezentowana była na Festiwalu Teatralnym Inqbator w Ostrołęce.

Ważnym punktem w działalności Wrocławskiego Teatru Pantomimy jest edukacja. Od października do czerwca aktorzy i pedagodzy teatru przeprowadzili kolejny cykl warsztatów pod nazwą Akcja: EDUKACJA 2.0. W ramach projektu odbyły się warsztaty dla wszystkich grup wiekowych: juniorów i ich rodziców, młodzieży, osób dorosłych i seniorów. Zrealizowano blisko 200 warsztatów zarówno we Wrocławiu, jak i w szkołach na Dolnym Śląsku.

Drugim ważnym projektem edukacyjnym, który był realizowany przez teatr, była „Szkoła w mieście” dla uczniów wrocławskich szkół.

Przełom czerwca i lipca był czasem warsztatów „Ja w ogrodzie, ogród we mnie” w ramach projektu „Lato w Teatrze”, który Wrocławski Teatr Pantomimy realizował na zaproszenie Wrocławskiego Teatru Lalek.

W sezonie 2017/2018 udało się pozyskać środki finansowe na realizację kolejnych projektów: 100. rocznicę urodzin Henryka Tomaszewskiego, modernizację zaplecza technicznego, kolejną edycję programu „Akcja: EDUKACJA” (dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego) oraz na realizację objazdu z przedstawieniem „Pustka. Pustynia. Nic.” w reż. Leszka Bzdyla w ramach programu Teatr Polska (dofinansowane przez Instytut Teatralny).

Do zobaczenia w teatrze po wakacjach!