Teatralny plac zabaw


 
 

Teatralny Plac Zabaw to warsztaty ruchowo-teatralne dla najmłodszych (3-6 lat) widzów naszego teatru.

Teatralny plac zabaw Wrocławskiego Teatru Pantomimy to pole do szeroko pojętego eksperymentu ruchowego, plastycznego, a przede wszystkim teatralnego. Nie boimy się szalonych pomysłów, lubimy zaskakiwać i dajemy się ponieść wyobraźni i dobrej zabawie.

Nasi aktorzy bardzo dobrze wiedzą, jak wyczarować idealną przestrzeń do dziecięcych zabaw, która jest wymarzonym miejscem dla wyobraźni, radości i artystycznej wolności. Zajęcia dla dzieci i ich rodziców przewidziane są jako wspólna zabawa, w ramach której pedagodzy wykorzystują elementarne i sprawdzone ćwiczenia ogólnorozwojowe dostosowane do wieku dzieci.

Zajęcia trenują pamięć ruchową, wyobraźnię i ekspresję pozawerbalną za pomocą prostych ćwiczeń pantomimicznych i zabaw ruchowych. Podczas naszych zajęć dzieci rozwijają swoją emocjonalność ruchową, wrażliwość i inteligencję społeczną. Nasza propozycja teatralno-edukacyjna dla najmłodszych pomaga przezwyciężyć nieśmiałość oraz wesprzeć wieloaspektowy rozwój dziecka tak, aby skutecznie i umiejętnie przyczynić się do rozwoju umiejętności poznawczych i komunikacyjnych.

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Zajęcia odbywają się w ramach niedzielnych Poranków Filmowych w Kinie Nowe Horyzonty (ul. Kazimierza Wielkiego) w każdą niedzielę (od października 2018 do czerwca 2019) o godz. 10:00 i zaczynają się projekcją animacji, po których odbywają się warsztaty. Podczas warsztatów nawiązujemy do tematów, motywów i bohaterów oglądanych bajek.

Więcej informacji o Porankach Filmowych i repertuarze znajdą Państwo na stronie Kina Nowe Horyzonty.

Koordynator warsztatów dla dzieci: Agnieszka Charkot, agnieszka.charkot@gmail.com,  tel. 71/337 21 03

TEATRALNY PLAC ZABAW jest częścią projektu edukacyjnego WTP pn. „Akcja: EDUKACJA”  i dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Budżetu Województwa Dolnośląskiego.

Partner: Kino Nowe Horyzonty.