Poruszony widok


 
 
Niebawem pojawią się informacje o kolejnej sesji warsztatowej.
Warsztaty ruchowo-medialne we współpracy z Centrum Sztuki WRO.

Zajęcia prowadzone przez aktorów wrocławskiej pantomimy mają na celu połączyć w spójną całość ruchową ekspresję ciała, sztukę performansu i nowych mediów. W tracie warsztatów będziemy badać, jak ruch wpływa na obraz/dźwięk, a jak nowe media mogą sprowokować do pracy z ciałem. W naszej działaniach posłużymy się elementami improwizacji, creative writing, ćwiczeniami teatru fizycznego z elementami techniki pantomimy.

Warsztaty skupione będą na eksploatacji najbliższej okolicy Centrum Sztuki WRO mieszczącego się przy ulicy Widok. Postaramy się odkryć i poruszyć widoki na Widoku. Zajęcia mają charakter twórczych poszukiwań, które zakończymy performatywnym pokazem powarsztatowym.

Zajęcia adresowane są do dzieci i młodzieży w wieku 10-14/16 lat (wiek uczestników jest zmienny, w zależności od tematu zajęć i doboru użytych środków i mediów).

Warsztaty odbywają się w kilkudniowych blokach (od 3 do 5 dni) i kończą się powarsztatowym pokazem pracy. Wskazany jest udział we wszystkich dniach warsztatowych.

Udział jest bezpłatny, obowiązują zapisy pod adresem: zapisy@wrocenter.pl.

Zajęcia odbywają się w Centrum Sztuki WRO (ul. Widok 7).

 

Edycja styczniowa odbyła się w dniach 29, 30,31.01 i 1.02

 

 

fot. w galerii  Zbigniew Kupisz / Centrum Sztuki WRO