Poruszony widok


 
 

AKCJA: EDUKACJA 3.0 i BIENNALE WRO 2019 łączą siły!

Ruszają zapisy na warsztaty w ramach ścieżki kreatywnej PORUSZONY WIDOK. Zajęcia pt. „Punkty widzenia” 16-19 maja poprowadzą Agnieszka Charkot, Agnieszka Dziewa i Piotr Soroka.

Punktem wyjścia do działań staje się człowiek i jego postrzeganie innych osób, a także otoczenia. Warsztaty odbędą się w kontekście biennalowych wystaw, w kilku lokalizacjach. Będziemy przyglądać się ciału człowieka w przestrzeniach muzealnych i galeryjnych, badać to, jak obiekty na wystawach wpływają na nasze doświadczenie, motorykę i wyobraźnię ruchową.

W działaniach posłużymy się elementami improwizacji, creative writing, ćwiczeniami teatru fizycznego z elementami techniki pantomimy i tańca współczesnego. Zajęcia mają charakter twórczych poszukiwań, które zakończymy performatywnym pokazem powarsztatowym w ramach specjalnego Niedzielnego Poranka we WRO.

Harmonogram:
– warsztaty:
16 maja (czwartek) godz. 16:00-18:00, miejsce: Pawilon Czterech Kopuł
17 maja (piątek) godz. 16:00-18:00, miejsce: Muzeum Narodowe
18 i 19 maja (sobota i niedziela) godz. 10:00-12:00, miejsce: Centrum Sztuki WRO
– performatywny pokaz powarsztatowy:
19 maja (niedziela), 12:30, miejsce: Centrum Sztuki WRO

Zajęcia adresowane są do dzieci i młodzieży w wieku 10-14 lat. Wskazany jest udział we wszystkich dniach warsztatowych.

Udział jest bezpłatny, obowiązują zapisy pod adresem: zapisy@wrocenter.pl (w tytule maila prosimy wpisać PUNKTY, a w treści podać imię, nazwisko i wiek dziecka oraz numer telefonu do opiekunki/opiekuna).

ARCHIWALNE
„PORUSZONY WIDOK”

Zajęcia prowadzone przez aktorów wrocławskiej pantomimy mają na celu połączyć w spójną całość ruchową ekspresję ciała, sztukę performansu i nowych mediów. W tracie warsztatów będziemy badać, jak ruch wpływa na obraz/dźwięk, a jak nowe media mogą sprowokować do pracy z ciałem. W naszej działaniach posłużymy się elementami improwizacji, creative writing, ćwiczeniami teatru fizycznego z elementami techniki pantomimy.

Warsztaty skupione będą na eksploatacji najbliższej okolicy Centrum Sztuki WRO mieszczącego się przy ulicy Widok. Postaramy się odkryć i poruszyć widoki na Widoku. Zajęcia mają charakter twórczych poszukiwań, które zakończymy performatywnym pokazem powarsztatowym.

Zajęcia adresowane są do dzieci i młodzieży w wieku 10-14/16 lat (wiek uczestników jest zmienny, w zależności od tematu zajęć i doboru użytych środków i mediów).

Warsztaty odbywają się w kilkudniowych blokach (od 3 do 5 dni) i kończą się powarsztatowym pokazem pracy. Wskazany jest udział we wszystkich dniach warsztatowych.

Udział jest bezpłatny, obowiązują zapisy pod adresem: zapisy@wrocenter.pl.

Zajęcia odbywają się w Centrum Sztuki WRO (ul. Widok 7).

Edycja styczniowa odbyła się w dniach 29, 30,31.01 i 1.02

fot. w galerii  Zbigniew Kupisz / Centrum Sztuki WRO

Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz budżetu UMWD