Pierwszy dzwonek – lekcje teatralne


 
 

Zapraszamy szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne z Dolnego Śląska do udziału w bezpłatnych lekcjach teatralnych.

Nauczycielu! wystarczy, że do nas zadzwonisz, wybierzemy wspólnie odpowiedni termin, a nasi aktorzy przyjadą do Was i przeprowadzą zajęcia z Twoimi uczniami.

 

Nasze lekcje teatralne realizują podstawy programowe z języka polskiego, wychowania fizycznego oraz spełniają funkcję zajęć artystycznych, w tym z zakresu muzyki.

Lekcja teatralna podzielona jest na dwie części: teoretyczną i praktyczną. Podczas części teoretycznej uczniowie zapoznają się z podstawowymi informacjami nt. historii Wrocławskiego Teatru Pantomimy. W ramach części praktycznej – uczestniczą w warsztatach: uczą się techniki pantomimy, poznają warsztat aktora mima, sposoby budowania roli i spektaklu w teatrze ruchu, poznają tajniki i siłę komunikacji pozawerbalnej. Wszystkie treści przystosowane są do wieku danej grupy wiekowej.

 

Lekcje teatralne realizujemy w okresie grudzień 2016 – grudzień 2018 dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na terenie Dolnego Śląska, poza Wrocławiem. (Uczniów z Wrocławia zachęcamy do skorzystania z oferty w ramach Szkoły w mieście, bądź Grupy Otwartej).

 

Lekcje teatralne są bezpłatne. Pierwszeństwo w zapisach mają szkoły i klasy, które nie brały jeszcze udziału w programie.

Do tej pory lekcje teatralne przeprowadziliśmy dla uczniów:

w roku 2016:

  • Szkoły Podstawowa nr 3 w Jeleniej Górze,
  • Szkoły Podstawowej nr 6 w Jeleniej Górze,
  • Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Jeleniej Górze,
  • Gimnazjum nr 3 w Oławie,
  • Szkoły Podstawowej w Chwalibożycach,
  • Zespołu Szkół Miejskich nr 1 w Bolesławcu,
  • Szkoły Podstawowej nr 15 w Wałbrzychu,
  • Gimnazjum nr 6 w Wałbrzychu;

 

Koordynator zajęć/zapisy: Katarzyna Klimek k.klimek@pantomima.wroc.pl, tel. 71/337 21 03

 

PIERWSZY DZWONEK jest częścią projektu edukacyjnego WTP pn. „Akcja: EDUKACJA 2.0”  i dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.