Akcja:Edukacja (projekt zakończony)


 
 

AKCJA: EDUKACJA/FINAŁ:

18 kwietnia na Scenie na Świebodzkim, godz. 18.00 _ POKAZ FINAŁOWY AKCJI: EDUKACJA /grupy Młodzież i Senior_RAZEM/
Wstęp wolny.

Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc, tel 71/ 337 21 03.

Jedna osoba może zarezerwować maksymalnie 5 miejsc.

Więcej info na stronie www.pantomima.wroc.pl

————————-

Zaczynamy ostatnią prostą trzyletniego projektu edukacyjnego pn. „Akcja: EDUKACJA”. Od stycznia 2016 do maja 2016 grupy MŁODZIEŻ i SENIOR  łączą swoje siły i wspólnie pracują nad finałowym przedstawieniem, które już niebawem pokażemy na Scenie na Świebodzkim Teatru Polskiego.

Jeżeli chcielibyście spróbować swoich sił na profesjonalnie scenie teatralnej, czekamy na Was jeszcze do końca lutego 2016. Dołączcie do grupy MŁODZIEŻ! Więcej informacji i zapisy: 71/337 21 03 i pio.soroka@gmail.com.

 

 

Poza tym nadal możecie uczestniczyć w zajęciach w grupie JUNIOR. Spotykamy się w każdą niedzielę w Kinie Nowe Horyzonty o godzinie 10:00. Po serii krótkich animacji, nasi aktorzy zabiorą dzieci i rodziców w magiczny świat teatru. Uruchomimy wyobraźnię, kreatywność, dostarczymy Wam porządną dawkę pozytywnej energii. Dołącz do nas! Bilety kupicie bezpośrednio przed seansem, w kasach Kina Nowe Horyzonty.

 

 

ZAJĘCIA STYCZEŃ 2016 – MARZEC 2016:

>> grupa JUNIOR

 godz. 10:00 w Kinie Nowe Horyzonty

Na zajęcia do grupy  JUNIOR zapraszamy rodziców i ich dzieci w wieku 3-6 lat. Wkażdą niedzielę spotkamy się na teatralnym placu zabaw, na który wstępu nie ma rutyna, ale jest za to dużo miejsca dla wyobraźni, radości i wolności. Zajęcia dla dzieci i ich rodziców przewidziane są jako wspólna zabawa, w ramach której pedagodzy wykorzystywać będą elementarne i sprawdzone ćwiczenia ogólnorozwojowe dostosowane do wieku dzieci.

Zajęcia trenują pamięć ruchową, wyobraźnię i ekspresję pozawerbalną za pomocą prostych ćwiczeń pantomimicznych i zabaw ruchowych. Podczas naszych zajęć dzieci nie tylko rozwijają swoją emocjonalność ruchową, ale również doświadczają kontaktu z ekspresją słowną/dźwiękową. Nasza propozycja teatralno-edukacyjna dla najmłodszych pomaga przezwyciężyć nieśmiałość oraz wesprzeć wieloaspektowy rozwój dziecka tak, aby skutecznie i umiejętnie przyczynić się do rozwoju umiejętności poznawczych i komunikacyjnych.

 

 

Partnerami zajęć w grupie JUNIOR są: Kino Nowe Horyzonty i Wydawnictwo Zakamarki.

 

 

KIEDY: każda niedziela

O KTÓREJ: 10.00-11.30

GDZIE: Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21

Sprzedaż biletów prowadzą kasy KNH.

Dla tych z Państwa, którzy uczestniczyli w zajęciach grupy JUNIOR  w zeszłym sezonie, przygotowaliśmy karnety, które można zakupić w siedzibie teatru już od 18 sierpnia. Kontakt: a.paluch@pantomima.wroc.pl

 

Pedagodzy grupy JUNIOR

Agnieszka Dziewa, Agnieszka Charkot, Paulina Jóźwin, Agnieszka KulińskaMateusz Kowalski,  Piotr Soroka, Krzysztof Szczepańczyk, Zbigniew Koźmiński

 

 

Zapisy i informacje

Anna Paluch, a.paluch@pantomima.wroc.pl

tel. 71/337 21 03

 


 

 >> grupa MŁODZIEŻ i SENIOR

Zapisz się do grupy MŁODZIEŻ! Ilość miejsc jest ograniczona! Czekamy na Was do końca lutego 2016.

 

 

Warsztaty teatralne dla:

– młodzieży szkół ponagimnazjalnych i studentów,

– dorosłych +50 lat.

 

Obie grupy pracują nad finałowym przedstawieniem teatralnym na podstawie mitu o Dedalu i Ikarze.

Opiekunem grupy MŁODZIEŻ jest Agnieszka Kulińska – nasza aktorka i pedagog PWST we Wrocławiu. Próby w okresie styczeń-luty 2016 odbywają się w niedziele.

Jeżeli chcesz zmierzyć się z pracą nad przedstawieniem w konwencji pantomimy – zapraszamy, możesz jeszcze dołączyć do grupy!

Koszt udziału w zajęciach to 100 zł/m-c.

ZAPISY: pio.soroka@gmail.com

 

 

 

Zajęcia w grupie Senior prowadzi nasz aktor Artur Borkowski. Zapisów do grupySENIOR nie przyjmujemy.

Udział w zajęciach jest bezpłatny.

 

 

 

O PROJEKCIE

 

 

We Wrocławskim Teatrze Pantomimy do edukacji teatralnej podchodzimy nowocześnie i kompleksowo. Nie ograniczamy dostępu, ponieważ nie uważamy, że jest wiek lepszy i gorszy na rozpoczęcie teatralnej przygody. Naszą ofertę edukacyjną kierujemy do czterech grup wiekowych: dzieci i dorosłych, młodzieży, seniorów. Uwzględniamy Wasze potrzeby, oczekiwania i gwarantujemy porządną porcję dobrej zabawy! Wasz twórczy rozwój będzie dla nas prawdziwym priorytetem. Zadbamy o to, aby każdy z Was poczuł się spełniony, doceniony i zmierzył się z różnorodnymi teatralnymi wyzwaniami. Jesteśmy dla Was i czekamy na wszystkich tych, którzy nie boją się uczyć się od najlepszych!

(Za)piszesz się na to?

 

 

 

CO CI OFERUJEMY?

Akcja: EDUKACJA to projekt teatralny, łączący zajęcia teoretyczne i praktyczne w spójną całość. Po raz pierwszy dajemy Wam możliwość uczestniczenia w spójnym, osiemnastomiesięcznym projekcie teatralnym, którego głównym celem jest edukacja teatralna w zakresie szeroko rozumianego teatru ruchu. Przygotowaliśmy dla Was bogatą ofertę edukacyjną, która da Wam możliwość rozwinięcia nowych kompetencji i umiejętności związanych z aktorstwem oraz innymi artystycznymi funkcjami niezbędnymi do pracy i działalności w sektorze kultury. Różnorodne formy zajęć, odpowiednio dostosowane do waszego wieku i umiejętności, będą okazją nie tylko do głębszego i aktywnego kontaktu ze współczesnym życiem teatralnym, a także do poznania specyfiki pracy w teatrze, zmierzenia się z wyobrażeniami i rzeczywistością bycia twórcą, aktorem, czy animatorem życia teatralnego. Stwarzamy niepowtarzalną przestrzeń dla twórczych postaw i eksperymentów, w której pracować będziemy na konkretny finałowy efekt zaprezentowany publiczności.

W ramach Akcji: EDUKACJA będziecie mieli okazję pracować z najlepszymi artystami, pedagogami i teoretykami teatru, którzy na naszą prośbę przygotowali dla Was specjalny program zajęć, których nie znajdziecie nigdzie indziej!

 

Zajęcia realizowane będą w trzech grupach: JUNIOR, MŁODZIEŻ i SENIOR.

Motyw przewodni

Reinterpretacja mitu o Dedalu i Ikarze będzie naszym motywem przewodnim, punktem zapalnym każdego naszego działania. Wszystkie zajęcia są podporządkowane temu, abyśmy na nowo odczytali tę wszystkim dobrze znaną historię. Kim jest Dedal? kim jest Ikar? czym/kim są skrzydła? – to tylko pierwsze i oczywiste pytania, na które sobie odpowiemy i które ukierunkują dalszą Waszą pracę na zajęciach. Całość warsztatów zależała będzie od tego, jak Wy odczytacie historię Dedala i Ikara, czym ona stanie się dla Was.

 

Koszt zajęć

100 zł/miesięcznie/młodzież

Zajęcia dla seniorów są bezpłatne przez cały okres trwania warsztatów!

Zapisy

MŁODZIEŻ – decyduje kolejność zgłoszeń i wpłata 100 zł zaliczki za pierwszy miesiąc zajęć na konto Wrocławskiego Teatru Pantomimy. Ze względu na specyfikę zajęć ilość miejsc jest ograniczona.

Zapisy i informacje: Piotr Soroka, pio.soroka@gmail.com; tel. 71/337 21 03

 

 

SENIOR – zapisy przyjmujemy wyłącznie na listę rezerwową; informacji udziela Agnieszka Charkot: agnieszka.charkot@gmail.com

 

 

Pedagodzy grup MŁODZIEŻ i SENIOR

Wybrani pedagodzy zajęć teoretycznych:

Justyna Bajda, Dagmara Chojnacka, Łucja Iwanczewska, Agnieszka JelewskaAnna KrólicaJoanna Szymajda, Mirosław Kocur, Bartłomiej Miernik

 

Wybrani pedagodzy zajęć praktycznych:

Agnieszka Kulińska – opiekun teatralny grupy MŁODZIEŻ

Artur Borkowski – opiekun teatralny grupy SENIOR

Agnieszka Charkot, Izabela Cześniewicz, Agnieszka Dziewa, Joanna Gerigk, Maria Grzegorowska, Janka Jankiewicz-Maśląkowska, Magdalena Jaroszyk, Paulina Jóźwin, Paula Krawczyk-Ivanov, Aneta Piorun, Monika Rostecka, Konrad Dworakowski, Anatoliy Ivanov, Przemysław Jaszczak, Mateusz Kowalski, Tomasz MaśląkowskiEwa Skibińska, Agata SkowrońskaKrzysztof Szczepańczyk,Zbigniew Szymczyk

 

 

 

PODSUMOWANIE PIERWSZEGO SEZONU „A:E”:

  •  208 warsztatów,
  •  395 godzin warsztatowych,
  •  ponad 30 pedagogów i artystów teatrów dramatycznych, lalek i ruchu, którzy prowadzili zajęcia w grupach Młodzież, Senior i Junior.

 

 

Projekt Akcja: EDUKACJA dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i budżetu Województwa Dolnośląskiego oraz środków KGHM.

 


rowym patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego – Cezarego Przybylskiego.